Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Denetimli Serbestlik Hizmetlerinde İyileştirme Süreci Uygulamaları

Uygulayıcı Kuruluş: Denetimli Serbestlik Personeli Derneği

Uygulama Yeri: Manisa

Konusu: Bağımlılık kaynaklı suç nedenlerini ortadan kaldırmaya, yükümlülerin öz denetim becerilerini geliştirmeye ve sosyal yaşamda var olmayı öğrenebilmeye yönelik eğitim olanakları oluşturmak

Gerçekleşen Faaliyetler: “Değişim Saati” programı ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde bağımlılara yönelik uygulanan seminerlerin; standart, yapılandırılmış, ölçülebilir, sürdürülebilir ve interaktif hale getirilmesini sağlayacak şekilde program oluşturulmuştur. Program, denetimli serbestlik müdürlüklerinin yer aldığı tüm illerde uygulanmak üzere proje süresi içerisinde program uygulanmış ve hedef grup üzerindeki etkisi gözlemlenerek program tüm müdürlüklerde uygulanabilecek şekilde tasarlanmıştır. 

Değişim Saati Programı oturumlarının uygulanması ve yaygınlaştırılması için Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığına resmi yazı ile talepte bulunarak programın hedef gruplara yönelik açılması ve uygulanması sürecine geçilmiştir. Bu kapsamda bağımlı kişilerin en yoğun bulunduğu denetimli serbestlik müdürlüklerine yönelik yeni bir müdahale programı oluşturulmuştur.