Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Gençlik Mali Destek Programı 2015

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, madde bağımlılığıyla mücadele faaliyetleri kapsamındaki gençlik projelerini destekliyor. Paydaşlarla daha yakın işbirliği ana stratejisine paralel olarak madde bağımlılığı ve madde bağımlılığı riski taşıyan dezavantajlı gruplar konusunda faaliyet gösteren diğer STK’lar, kamu kurum ve kuruluşları ile etkin işbirliği gerçekleştirmeyi hedefleyen Yeşilay, bu doğrultuda yapılacak olan projeleri destekleyen mali destek programlarını yürütmektedir.

2014 yılında ilk kez açılan Gençlik Mali Destek Programına Türkiye genelinden toplam 243 farklı STK ve üniversiteden başvuru yapılmıştır. Proje başvuruları idari ve teknik değerlendirmenin ardından, bağımsız değerlendirme süreci ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti İcra Kurulu denetiminin yer aldığı çok aşamalı bir değerlendirme süreci içinde incelenmiştir.

Bahsi geçen değerlendirme süreci sonucunda, 243 başvuru içinden 10 projeye mali destek verilmesi uygun bulunmuştur. Program kapsamında gençlik alanında faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütlerinin ve üniversitelerin projeleri hayata geçirilmektedir. Madde bağımlılığıyla mücadeleye doğrudan ya da dolaylı olarak katkı sağlayan etkili ve özgün projeler seçilmektedir.

Uygulanan projeleri görmek için tıklayınız.