Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Mücadelenin Başka Yolu Var

Uygulayıcı Kuruluş: Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi

Ortak: Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü,

Uygulama Yeri: İstanbul

Konusu: Bağımlılığı önleme temelinde yurtdışı örneklerinden yola çıkarak ülke içinde uygulanmak üzere yeni ve sürdürülebilir saha faaliyeti geliştirilmesi, Genç Yeşilay'ın liselerde yaygınlaştırılması için pilot çalışma yürütülmesi

Gerçekleştirilen Faaliyetler:

Wefree Günlerine Katılım: Dünyanın önde gelen rehabilitasyon kurumlarından biri olan San Patrignano Topluluğu'nun geleneksel olarak düzenlediği bir önleme etkinliği olan Wefree günlerine katılım sağlandı. Burada gençlerin aktif katılımıyla gerçekleştirilen faaliyetlerin nasıl yürütüldüğü ve gençlerin kazanımları konusunda gözlem yapıldı ve bilgi toplandı.

Yerel Uygulama: Wefree günlerinde yapılan aktivitelerden yola çıkılarak bizim kültürümüze uygun olacak faaliyetlerin yer aldığı bir etkinlik planı oluşturuldu. Bu plana göre, uygulama yeri olarak seçilen Zeytinburnu 100. Yıl Çok Programlı Lisesi öğrencilerinin katılımıyla Genç Yeşilay tanıtımı, bağımlılık ve iletişim seminerleri, ebru ve tişört boyama atölyeleri gerçekleştirildi. Etkinlik sonunda lisede gönüllü öğrencilerle bir Genç Yeşilay Kulübü kuruldu.