Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Yalnız Değil Birlikte, Karanlıktan Yeşile

Uygulayıcı Kuruluş: Kütahya Gençlik ve Spor Kulübü Derneği

Uygulama Yeri: Kütahya

Konusu: Çocukların, gençlerin ve diğer aile bireylerinin kendi içlerinde iletişimlerini sağlamak, teknoloji bağımlılığı başta olmak üzere tüm bağımlılıkların sonuçları hakkında farkındalık yaratmak, aile bireylerinin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklara hiç başlamamalarını sağlamak, başlayanlarında biran önce bırakmalarına katkı sağlamak amaçlanmıştır.

Gerçekleştirilen Faaliyetler: Proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler ile gençlerin doğa sevgisi, spor kültürü, zamanı verimli kullanma, iletişim, kendini rehabilite etme gibi konularda bilinçlenmeleri sağlanarak zararlı maddelerden ve gereksiz teknolojiden uzak durmaları, sporu bir yaşam biçimi olarak görmeleri sağlanmıştır. Böylece proje ile koruyucu ve önleyici faaliyetler gerçekleştirilerek bağımlılık konusunda gençlerin farkındalıkları arttırılmıştır.
 
2015 yılı Temmuz ayında başlayıp, Ekim ayında biten 11 doğa kampı  gerçekleştirilmiştir. Kamplar; 12-15 / 16-18/19-22 yaş grubundaki çocuk ve gençler ile bazı kamplar ise gençlerin aileleri ve öğretmenleri ile gerçekleştirilmiştir.
 
Özellikle teknoloji bağımlılığının aile içerisindeki iletişim eksikliğinden kaynaklandığı ve bu sorunu ortadan kaldırmak için gençlerin ve ailelerinin birlikte zaman geçirebileceği, eğlenceli aktivitelerin gerçekleştirilmesi ile aileler için yönlendirici bir çalışma gerçekleştirilmiştir.