Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay Akademi'den antrenörlere Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi

Yeşilay Akademi'den antrenörlere Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi

Yeşilay Akademi bağımlılık bilgilendirme eğitimlerine devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı birlikteliğinde 178 antrenöre "Bağımlılıkla Mücadele Farkındalık Eğitimi" verilecek.

Yeşilay Akademi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı uyuşturucu madde kullanımı ve diğer bağımlılık türleri konusunda antrenörleri bilgilendirmek amacıyla eğitim çalışmalarına başladı. İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Afyon, Kütahya, Uşak illerinden gelecek 178 antrenöre Yeşilay Akademi uzmanları tarafından 16-17 Mart 2016 tarihlerinde İzmir Anemon Fuar Otel’de Bağımlılıkla Mücadelede Farkındalık Eğitimi verilecek.

Yeşilay Akademi tarafından gerçekleştirilecek ve 2 gün sürecek eğitimde antrenörlere başta uyuşturucu madde olmak üzere tüm bağımlılık türleri hakkında eğitimler verilecek. Ayrıca antrenörlerin çocuklar, gençler ve ailelerle iletişimlerinin güçlendirilmesini de hedefleyen eğitimler kapsamında karşılaşılabilecek sorunlar ve olaylar üzerine fikir alışverişi yapılarak, çözüm önerileri değerlendirilecek.

İlerleyen dönemde Kuzey Marmara ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde görev yapan antrenörlere de Bağımlılıkla Mücadele Farkındalık Eğitimi'nin verilmesi planlanıyor.