Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Akıl Oyunları Kampı

Uygulayıcı Kuruluş: Sihirli Değnek Eğitim ve Danışmanlık Derneği

Uygulama Yeri: Ankara

Konusu:Proje sosyo-kültürel ve sportif faaliyetler gibi koruyucu ve önleyici unsurlardan yararlanarak 600 öğrenciye bağımlılıklar ve sağlıklı yaşam konularında farkındalık ve bilinç kazandırılması, toplumun Yeşilay ve Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamayı amaçlamıştır.

Gerçekleştirilen Faaliyetler:

Proje kapsamında İlkokul-ortaokul öğrencilerinden oluşan toplamda 550 kişilik bir grupla Ankara, Kayseri, Bursa, Balıkesir ve Antalya illerinde 8 doğa kampı gerçekleştirilmiştir. 3 günlük kamp süresince Tütün(sigara) Bağımlılığı, Teknoloji Bağımlılığı ve Sağlıklı Yaşam becerileri ile ilgili bilgiler çocuklara, etkinlikler ve interaktif yöntemlerle aktarılmıştır.
 
Kamplarda TBM eğitim programı kapsamında yaş gruplarına uygun tütün(sigara) ve teknoloji bağımlılığı ile sağlıklı yaşam becerilerinin kazandırılmasına yönelik eğitimler verilmiştir.

Kamplarda öğrencilerin çeşitli akıl oyunlarıyla oynayarak, düşünme becerileri, mantık yürütme ve zihinsel becerilerini geliştirilmiştir. Sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerle 3 gün boyunca etkinlikler yapılarak, ilgileri ve yetenekleri açığa çıkarılmıştır. Kampın sonunda ailelere tavsiye mektupları ile sosyal yaşantılarında ilgi-yetenekleri doğrultusunda kampta ki öğrendikleri aktivitelere yönlendirilmesi istenilmiştir.