Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

EĞİTİMLER

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı Gençlik Eğitimleri

Üniversitelerde kurduğumuz kulüplerimiz, saha faaliyetlerimiz ve bilgilendirme çalışmalarımızın kaynağını oluşturuyor TBM Gençlik Eğitimleri. Tütün(sigara), alkol, uyuşturucu madde, teknoloji gibi bağımlılıklar hakkında arkadaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla alanında uzman isimler tarafından bu eğitimler Genç Yeşilaycılara verilmektedir. Yıl içerisinde belli periyotlarla verilen bu eğitim sonrası "Uygulayıcı-Eğitici" olarak üniversitelerde akran eğitimi çalışması yapmaktayız.

Proje Döngüsü Eğitimleri

Yaptığımız her iş aslında bir proje. Çalışmalarımızın daha sağlıklı ve olumlu sonuçlar vermesi amacıyla Yeşilay proje uzmanları tarafından belli periyotlarla Genç Yeşilaycılara Proje Döngüsü Eğitimi (PCM) verilmektedir. Bu eğitimler kapsamında proje yazma metodolojisini ve hibe programlarının yapısını öğreniyoruz, uygulamalar yaparak kendimizi geliştiriyoruz.

Beden Dili ve Etkili İletişim Eğitimleri

Gönüllülük faaliyetlerinde profesyonellik kazanmak, çalışmalarımızda, okul hayatımızda ve toplum içerisinde etkin iletişim dilini kullanmak çok önemli.

Bu amaçla Yeşilay tarafından Genç Yeşilaycılara ve gönüllülere belli periyotlarla alanında uzman isimler tarafından beden dili ve etkili iletişim eğitimleri verilmektedir.

Seminerler

Üniversitelerimizdeki Genç Yeşilay kulüplerinin vazgeçilmez etkinliğidir seminerler. Sanatçılar, sporcular, Yeşilay uzmanları, akademisyenler, kamu kurum temsilcileri gibi birçok ismi seminerler vasıtasıyla üniversitelerde gençlerle buluşturuyoruz. İçeriği konuşmacıya göre organize edilen seminerlerin en heyecan verici getirisi de Genç Yeşilay kulüplerine yeni arkadaşların dahil olması!