Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Hayata Sporla Yeşil Işık Yak

Uygulayıcı Kuruluş: 1071 Malazgirt Spor Kulübü Derneği

Uygulama Yeri: Muş

Konusu: Malazgirt ilçesindeki ilçe merkezi ve köylerde bağımlılık riski olan 9-18 yaşları arasındaki çocuk ve gençleri spora yönlendirmek ve vakitlerini daha değerli geçirebileceği sosyal donatı alanlarının oluşturulmasını amaçlamaktadır.

Gerçekleşen Faaliyetler: 146 çocuk ve gence 6 ay boyunca futbol eğitimi verilerek 5 takım oluşturuldu. 2 takım amatör liglere dahil edilerek U15 takımı şampiyon oldu. U13 takımı amatör ligte ikinci oldu ve dernek amatör lig maçlarında en centilmen takım unvanını aldı. Çocuk ve gençleri spora ve sosyal alanlara dahil ederek çocuk ve gençlerin sosyal uyum düzeylerinin geliştirilmesine katkıda bulunuldu. Amatör liglere dahil edilen çocuklar arasından 6 futbolcu üst liglerdeki takımlara transferi gerçekleşti ve kurulan takımlardan 8 futbolcunun futbol federasyonu seçmelerine katılımları gerçekleşti.

Çocuklar ve gençler ilgi ve yetenekleri doğrultusunda spora yönlendirilmiş ve futbol yetenekleri değerlendirilerek kişisel ve yaşam becerilerinin gelişimine katkıda bulunulmuştur. Çocuk ve gençlerin okul ve futbol dışı zamanlarını daha verimli değerlendirebilmeleri için gençlik merkezi oluşturuldu ve gençlik merkezinde bağışlarla kurulan kütüphane ile gelişimlerine katkı sunulmuştur. Kurulan gençlik merkezinde çocukların fiziksel, ruhsal ve sosyal uyum düzeylerine katkıda bulunacak sinem filmi etkinlikleri ile çocuk ve gençlerin toplumsal hayata katılımları ve akranlar arasındaki ilişkilerin güçlenmesine katkıda bulunulmuştur. Proje kapsamında çocuk ve gençler İstanbul’daki Başakşehir-Fenerbahçe maçına katılımları sağlanarak futbol alanındaki özgüvenlerinin artmasına ve sosyal iyilik hallerinin gelişimine katkıda bulunulmuştur.