Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Türkiye’de Uyuşturucu Madde Bağımlılığı: Önleme, Tedavi ve Rehabilitasyon Çalıştayı

Yeşilay, 16-17 Haziran 2014 tarihleri arasında Yalova’da “Türkiye’de Uyuşturucu Madde Bağımlılığını Önleme, Tedavi ve Rehabilitasyon Çalıştayı”nı düzenlemiştir.

Madde bağımlılığını önlemek ve sivil toplum kuruluşları ile devlet organlarının koordinasyon içerisinde çalışmasını sağlamak amacıyla Yeşilay, 16-17 Haziran 2014 tarihleri arasında Yalova’da “Türkiye’de Uyuşturucu Madde Bağımlılığını Önleme, Tedavi ve Rehabilitasyon Çalıştayı”nı düzenlemiştir. Psikiyatrist, adli tıp doktorları, T.C. Sağlık Bakanlığı ve STK temsilcileri, aktivistler, emniyet mensupları, din adamları, kafe sahipleri, tedavi görmüş bağımlılardan oluşan katılımcı profili ile birçok kesimden kişilerin görüş ve deneyiminden istifade edilerek, sahada çalışma yapan, sorunlarla yüz yüze gelen kişi ve kurumları akademik camiayla bir araya getirmek hedeflenmiştir.

Madde bağımlılığının sebepleri ve madde bağımlılığından korunma yöntemleri hakkında hazırlanan ve bir nevi eylem planı taslağı hazırlığı olan çalıştayda; önleme, tedavi, rehabilitasyon hizmetlerine dair stratejilerin ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin rolünün belirlenmesi konuları ele alınmıştır.