Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

YEŞİLAY GENEL BAŞKANI PROF. DR. MÜCAHİT ÖZTÜRK’ÜN MESAJI

YEŞİLAY GENEL BAŞKANI PROF. DR. MÜCAHİT ÖZTÜRK’ÜN MESAJI


Sevgili Yeşilay Dostları,

Yeşilay’ımızın bir asırlık değerli emanetine sahip çıkmak ve bu emaneti gelecek kuşaklara taşımak için ilk günkü heyecanla proje ve faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Bugün, dünyanın dört bir yanına umut olan asırlık bir çınara dönüşerek bu çınarın gölgesinde toplumun her kesimiyle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Umut ve inançla baktığımız yarınlarımız için; 120 şubemiz, yüzbinlerce gönüllümüz, 104 Yeşilay Danışmanlık Merkezimiz (YEDAM) ile çalışmalarımızı var gücümüzle sürdürüyoruz. Bağımlılığın sınır tanımayan evrensel bir sorun olması sebebiyle; sadece ülkemizde değil beş kıtada, yaklaşık 95 Ülke Yeşilay’ı ile dünyanın dört bir yanındaki mücadeleye de öncülük ediyoruz. Pandemi şartlarının imkanları dahilinde, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da uluslararası sempozyumlar düzenlemeye, bilimsel toplantılara ve konferanslara katkılarda bulunmaya, bağımlılıklara karşı çalışmalar yürüten otoritelerle iş birliği yapmaya; iyi ve sağlıklı yaşamın elçisi olmaya devam ediyoruz.

101. yaşımızda “Yeşilay Hep Benimle” sloganımız ile Ülke Yeşilaylarımız, çalışanlarımız, tüm paydaşlarımız ve gönüllülerimizle ulusal ve uluslararası tüm platformlarda “bağımlılıklardan uzak iyi ve sağlıklı bir gelecek” için tek yürek oluyoruz!