Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

11. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi

Yeşilay, 23-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen 11. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresine destekleyici kurum olarak katılım sağlamıştır. Alkol ve madde bağımlılığı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en önemli toplum sorunlarından biri olmuş, bağımlılıklarla mücadelede devlet politikalarında öncelik kazanmıştır. Alkol, madde bağımlılığı ve davranışsal bağımlılıklar diğer tüm psikiyatrik tanılarla komorbidite gösteren ve tüm ruh sağlığı alanında çalışanların ilgilenmesi gereken güncel toplumsal bir sorun halini almıştır.

Ana teması “Bağımlılığın karmaşık süreci - Öğrendiklerimiz ve ufukta bizi bekleyenler” olan 11. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi, Bağımlılık Psikiyatrisi Derneği tarafından Yeşilay, T.C. Sağlık Bakanlığı, İstanbul AMATEM ve Türkiye Psikiyatri Derneğinin desteğiyle düzenlenmiştir. Çözümünde çok disiplinli bir yaklaşım gerektiren alkol ve madde kullanımı sorununun tartışıldığı kongre ruh sağlığı çalışanlarının katılımıyla gerçekleşmiştir.

41 panel ve 16 kursun düzenlendiği kongrede, konferanslar ve oturumlar gerçekleştirilmiş, alkol ve madde bağımlılığı temelindeki birçok konu masaya yatırılarak, bağımlılığın sosyal, ekonomik ve sağlık açısından etkileri tartışılmıştır.

23-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Antalya'nın Serik ilçesi Belek turizm merkezindeki otelde 600'ün üzerinde doktor, hemşire ve psikologun katılımıyla gerçekleştirilen kongrede fuaye alanında kurulan Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) tanıtım standı ile katılımcılara rehabilitasyon çalışmalarımız hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Ayrıca “Türkiye'de Rehabilitasyon Çalışmaları Oturumu”nda katılımcılara Yeşilay Türkiye Bağımlılık Rehabilitasyon Modeli hakkında bilgi verilmiştir.