Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Türkiye Davranışsal Bağımlılık Çalışmaları Bibliyografyası

Türkiye Davranışsal Bağımlılık Çalışmaları Bibliyografyası

Türkiye’de bağımlılık çalışmalarına yönelik artan ilgi, şüphesiz toplumsal alanda yaşayan sorunlardan bağımsız ele alınmayacaktır. Sigara, alkol, uyuşturucu madde bağımlılığı gibi kimyasal bağımlılıkların yanı sıra teknoloji, yeme içme, alışveriş, kumar bağımlılığı gibi davranışsal bağımlılıklar bireysel bir sorun olmanın ötesinde adeta kronik ve karmaşık bir toplumsal soruna doğru evirilmektedir.

Davranışsal bağımlılıklar, bağımlılık tanımı itibariyle kimyasal bağımlılıklardan farklı olmasa da gelişim sebepleri ve tedavi süreçleri gibi yönlerden farklılık göstermektedir. Bireysel ve toplumsal bir sorun olan davranışsal bağımlılıklar üzerinde niceliksel ve niteliksel olarak artan bir çalışma mevcuttur. Bu bağlamda "Türkiye Davranışsal Bağımlılık Çalışmaları Bibliyografyası" bu alandaki tüm çalışma ve kaynakları içeren bir literatür olmuştur. Yoğun ve detaylı bir veri tarama ve tasnif süreci sonunda ortaya çıkan bu çalışma; en temelde bahsi geçen davranışsal bağımlılıklar alanında yapılan çalışmaların tematik olarak tasnif edilmesi formatında dizayn edilmiştir.

"Türkiye Davranışsal Bağımlılık Çalışmaları Bibliyografyası" çalışmasında İnternet, Televizyon, Bilgisayar, Cep Telefonu, Oyun, Kumar-Bahis, Yeme-İçme, Alışveriş, İş ve Cinsel Bağımlılık kategorileri yer almaktadır.

SATIN AL