Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Ayni Bağışlar

Bağımsız ve sağlıklı bireyler için verdiğimiz mücadelemize ayni bağışınızla destek olabilirsiniz. Ayni bağış, eşya, hizmet veya bedelsiz kullandırma gibi seçeneklerden oluşmaktadır.

Ayni Bağışlar

Ayni bağış yapmak için aşağıdaki Ayni Bağış Formu'nu doldurabilirsiniz;

Teşekkürler!

Türkiye Yeşilay Cemiyeti olarak yaptığınız bağışlarla ulusal ve uluslararası alanda bağımlılığa karşı bilinç oluştururken bağımlı bireyleri hayata kazandırıyoruz.

Bağımsız bir dünya ve bağımsız bir gelecek için birlikte güçlüyüz!Yeşilay Gönüllüsü OlBağış Yap sayfasına dönmek için tıklayınız

İşlem başarısız!

Anlık olarak bir sorun yaşandığından dolayı kredi kartınızdan tahsilat yapılamamıştır. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

GERİ

Bağışçı İlişkileri İletişim

Yoğunluktan kaynaklı anlık sorun ile karşılatınız. Tekrar deneyebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Anlayışınız için teşekkürler.

Sıkça Sorulan Sorular

Yeşilay'a Yapılan Kurumsal Bağışlar Vergiden Düşülebiliyor mu?

Türkiye Yeşilay Cemiyeti'ne yapılan nakdi bağışlar %100 oranında Kurumlar ve Gelir Vergisi matrahından indirilebilmektedir.
“Gıda Bankacılığı” kapsamı dışında kalan ayni bağışların kurumlar vergisi matrahının tespitinde sınırlı olarak indirim konusu yapılabilecek bağış ve yardım tutarı, o yıla ait kurum kazancının %5'i ile sınırlıdır.

Bağış Makbuzu Veriliyor Mu?

Yeşilay' yapılan bağışlar için bağış makbuzu verilmektedir. Banka aracılığıyla kredi kartı, havale ve EFT ile yapılan bağışlarda alınan ödeme makbuzu bağış makbuzu yerine geçmektedir.

Yeşilay'a Yapılan Bağışlar Nasıl Değerlendiriliyor?

Yapılan bağışlar, önleme, müdahale ve müdahale sonrası hizmetler kapsamında bağımlılıklara karşı geliştirilen projelerde kullanılmaktadır. Bağışlarınızı belli bir projede kullanmak üzere şartlı olarak yapabildiğiniz gibi genel bağış seçeneğiyle de bağış yaparak mücadelemize destek olabilirsiniz.

Ayni bağışları nasıl yapılabilir?

Ayni Bağışlarınız için Genel Merkez ve Şubelerimizden bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.