Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Vizyon 2023: Sigarasız Türkiye Çalıştayı

Yeşilay, 3-4 Mayıs tarihleri arasında tütünle mücadele çalışmaları kapsamında Yeşilay Genel Merkezi’nde "Vizyon 2023: Sigarasız Türkiye Çalıştayı" düzenlemiştir.

Tütünle mücadelede Türkiye’nin güçlü ve zayıf yönlerinin, mevcut fırsatların ve karşılaşılabilecek tehditlerin değerlendirilmiş olduğu “Vizyon 2023: Sigarasız Türkiye Çalıştayı” açılış konuşması Yeşilay Genel Sekreteri Av. Osman Baturhan Dursun tarafından yapılmıştır.

Organizasyon komitesinde Prof. Dr. Recep Erol Sezer, Prof. Dr. Toker Ergüder ve Prof. Dr. Erkan Ceylan’ın yer aldığı çalıştayda uzman bilim insanları, Tütün Kontrolü Çerçeve Sözleşmesi’nin (TKÇS) 5.3. maddesi hususlarını, dumansız hava sahası uygulamasını, düz paket uygulamasını ve yeni tütün ürünlerine yönelik düzenlemeleri incelemiştir.

Yeşilay, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi ve T.C. Sağlık Bakanlığı iş birliği ile düzenlenmiş olan ve basına kapalı olarak gerçekleştirilen “Vizyon 2023: Sigarasız Türkiye Çalıştayı”nda ele alınan konular 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nde sonuç bildirgesiyle kamuoyu ile paylaşılmıştır.

https://www.yesilay.org.tr/tr/haberler/yesilaydan-turkiyeye-31-mayis-dunya-tutunsuz-gunu-cagrisi-kendinize-bir-iyilik-yapin-bu-onemli-gunde-sigarayi-birakin
Bildiri: https://www.yesilay.org.tr/Documents/file/YADosyalar/vizyon_2023_bildirisi.pdf