Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Yönetim Kurulu

/tr/GENEL BAŞKAN

GENEL BAŞKAN

Prof. Dr. Mücahit ÖZTÜRK

ÖZGEÇMİŞ

GENEL BAŞKAN

Prof. Dr. Mücahit ÖZTÜRK

1965 yılında Eskişehir’in Günyüzü ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlayıp Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı oldu. 2000 yılında Doçent, 2007 yılında Profesör unvanı aldı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyesidir. 2007 yılında Çocuk Psikiyatrisi, 2006 yılında 99 Sayfada Okul Fobisi, 2008 yılında Boşanmış Ailelerde Çocuk ve 2015 yılında Çocuklarda Dürtüsellik isimli kitapları yayınlanmıştır. Evli ve 3 kız çocuk babasıdır.

/tr/GENEL BAŞKAN VEKİLİ

GENEL BAŞKAN VEKİLİ

Yasin EROL

ÖZGEÇMİŞ

GENEL BAŞKAN VEKİLİ

Yasin EROL

1978 yılında Bilecik’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kütahya ile Sakarya’da sürdürdü. Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde İngilizce olarak başladığı lisans eğitimini “Uluslararası Sularda Kıta Sahanlıkları” alanında vermiş olduğu tez ile tamamladı.

2003 yılında araştırma, geliştirme ve girişimcilik amaçlı gitmiş olduğu İngiltere’de çeşitli sektörlerde sırasıyla; şube müdürlüğü, ithalat-ihracat müdürlüğü, finans müdürlüğü ve genel müdürlükler görevlerinde bulundu.

İş deneyimlerinin yanında yine İngiltere’de; teknoloji transfer ofisi ve üniversite-sanayi iş birlikleri kapsamında araştırmalar ile çalışmalar yaptı. 2013 - 2014 yılları arasında Türkiye’de; İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı ve eş zamanlı olarak da İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi Anonim Şirketinde Genel Koordinatörlük görevlerini yürüttü.

2015 - 2022 yılları arasında İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Teknokent Genel Müdürlüğü görevini yerine getirdi. 2022 yılında T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi, İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü Teknopark Genel Müdürlüğü görevine geldi ve halen bu görevini sürdürmektedir. İleri düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir.

/tr/GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Doç. Dr. Safa KOÇOĞLU

ÖZGEÇMİŞ

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Doç. Dr. Safa KOÇOĞLU

İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesinden fakülte birincisi olarak 2011 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine tam burslu devam etti. 2013 yılında “Vasiyet Tasarrufunun Hükümsüzlüğü” konulu yüksek lisans teziyle Özel Hukuk Anabilim Dalı ikincisi olarak mezun oldu.

2018 yılında “Boşanmanın Çocuk Açısından Sonuçları” konulu tez çalışması ile İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalından doktor unvanı aldı.

Özel sektörde bir süre avukat olarak çalışan Koçoğlu, kamuda T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığında avukat, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında bakanlık müşaviri olarak görev aldı.

2020-2023 yılları arasında İstanbul Medeniyet Üniversitesinde öğretim üyeliği yapan ve 2022 yılında doçentlik unvanını alan Koçoğlu’nun, aynı yılda “Türk Medeni Kanunu’na Göre Vakıfların Kuruluşu, İşleyişi ve Sona Ermesi” adlı eseri yayınlandı. Diğer taraftan arabuluculuk faaliyetlerini de devam ettirdi. Çocuk ve gençlik hakları, ailenin güçlendirilmesi, sivil toplumun hakları, kadına yönelik şiddet, cinsiyet ayrımcılığı/eşitsizliği, sosyal dışlanma ve kalkınma alanlarında akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Öğrencilik yıllarından itibaren sivil toplum kuruluşlarında kurucu üyelik ve yöneticilikle beraber, başta gençlik olmak üzere hukuk, kültür-sanat, kadın ve insan hakları alanlarında ulusal ve uluslararası projelerin koordinatörlüğünü yürüttü.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca 22 Haziran 2023 tarihli 2023/308 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanan Av. Doç. Dr. Safa Koçoğlu, bu tarihte göreve gelen en genç ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarihinde ilk kadın bakan yardımcısı oldu.

/tr/GENEL SEKRETER YARDIMCISI

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Dr. Mevlüt BÜYÜKHELVACIGİL

ÖZGEÇMİŞ

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Dr. Mevlüt BÜYÜKHELVACIGİL

1961 yılında Konya’da doğdu. Selçuk Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümlerinde lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans çalışmalarını ABD Preston Üniversitesinde “Fonksiyonel Yağlar”, doktora tezini de yine aynı üniversitede “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Anayasa Uygulamaları” konularında gerçekleştirdi. 1989’da başlayan çalışmaları sonucunda 1991’de Konya’da bir ilk olarak Zade Bitkisel Yağ Rafinasyon Tesisleri’ni kurdu. 2007’de Zade Naturel ve Zade Organik ürünlerini tüketiciler ile buluşturdu. 2014’te Avrupa İş Ödülleri’ne davet edildi. 34 ülkeden 1500 kurum arasından ilk 10 girişimci arasında yer alarak “Yüksek Onur” derecesi ile ödüllendirildi. 2014 yılında tıp dünyası bilimine ve Türk tıbbına yaptığı hizmetler ile doktorlar tarafından, “Türk Dünyası İbn-i Sina Liyakat Nişanı”na layık görüldü. Yeşilay Konya Şube Başkan Yardımcılığı, Başkanlığı ve Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

/tr/GENEL SEKRETER YARDIMCISI

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Ülkenur BÜKE

ÖZGEÇMİŞ

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Ülkenur BÜKE

1973 yılında Trabzon’da doğdu. Parlak Güç Elektronik ve Sosan Yağ Sanayinde görev aldı. Sivil toplum kuruluşlarında çalıştı. Genç Yurt Spor Kulübü Başkanlığı yaptı. Trabzon Dernekler Federasyonu kadın kolları yönetiminde görev aldı. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Silivri Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. Yeşilay Genel Merkez Mütevelli Heyeti Üyesidir. Evli ve iki çocuk annesidir.

/tr/GENEL SEKRETER

GENEL SEKRETER

Av. Osman Baturhan DURSUN

ÖZGEÇMİŞ

GENEL SEKRETER

Av. Osman Baturhan DURSUN

1977 yılında Erzurum Oltu’da doğdu. İlkokulu ve imam hatip lisesini Oltu’da bitirdi. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Serbest avukat olarak çalışmalarını sürdürmekte olup; çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev yapmaktadır. İngilizce bilmektedir. Evli ve yedi çocuk babasıdır.
 

/tr/GENEL SAYMAN

GENEL SAYMAN

Mali Müşavir Çetin DÖNMEZ

ÖZGEÇMİŞ

GENEL SAYMAN

Mali Müşavir Çetin DÖNMEZ

1965 yılında Erzincan’da doğdu. 1986'da Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1995 yılında beri kendi ofisinde S.M.M.M. (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) olarak görev yapan Dönmez, Aksis Bağımsız Denetim A.Ş.nin kurucu ortağı olup halen denetim kadrosunda Denetçi olarak çalışmaktadır. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Muhasip'i olan Dönmez, evli ve üç çocuk babasıdır.

/tr/GENEL SAYMAN YARDIMCISI

GENEL SAYMAN YARDIMCISI

Dr. Selin Birgül BARAN

ÖZGEÇMİŞ

GENEL SAYMAN YARDIMCISI

Dr. Selin Birgül BARAN

1974 yılında doğdu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Psikiyatri uzmanlık eğitimini Bezmi Alem Vakıf Gureba Eğitim Hastanesi’nde tamamladı. Çeşitli hastanelerde psikiyatri uzmanı olarak çalıştı. Yurt dışında çeşitli çalışmalarda bulundu. 2015-2019 yılları arasında Beykent Üniversitesi Psikoloji Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent doktor olarak görev yaptı. Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde başhekimlik görevini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

/tr/VEZNEDAR

VEZNEDAR

Salih ÇİL

ÖZGEÇMİŞ

VEZNEDAR

Salih ÇİL

1975 yılında Kars’ta doğdu. 1998 yılında Trakya Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl İGDAŞ’da çalışmaya başladı ve farklı kademelerde yönetici olarak yer aldı. 2010-2015 yılları arasında Sağlık A.Ş.’de satın alma ve ihale müdürü; 2015 yılında Türkiye Gençlik Vakfı’nda genel müdür; 2017 yılında İSPER A.Ş.’de genel müdür olarak görev yaptı. 2020 yılında İnnova A.Ş.’de mali ve idari genel müdür yardımcılığı ile satış genel müdür yardımcılığı pozisyonlarında bulundu. 2021 yılında bu yana da Sebit A.Ş.’nin genel müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

/tr/YÖNETİM KURULU ÜYESİ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. Esra ALBAYRAK

ÖZGEÇMİŞ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. Esra ALBAYRAK

1983 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında ortaokul ve lise eğitimini Kadıköy İmam Hatip Lisesinde, 2003 yılında lisans eğitimini Indiana Üniversitesi, Bloomington’da sosyoloji ve tarih alanlarında tamamladı. 2006’da Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de sosyoloji alanında master çalışmasını, 2016’da ise aynı üniversitede doktorasını bitirdi. Özellikle din-devlet ilişkisi, demokrasi ve sivil toplum konuları ile ilgili akademik çalışmalarını sürdürmekte olan Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Esra Albayrak evli ve dört çocuk annesidir.

Dr. Esra Albayrak'ın CV'sini indirmek için tıklayınız...

/tr/YÖNETİM KURULU ÜYESİ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Doç. Dr. Mehmet DİNÇ

ÖZGEÇMİŞ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Doç. Dr. Mehmet DİNÇ

1980 yılında İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun oldu. RMIT Üniversitesi'nde Eğitim üzerine, Okan Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji üzerine, Melbourne Üniversitesi'nde Narrative Terapi üzerine yüksek lisans yaptı. Doktorasını ise Marmara Üniversitesi'nde internet bağımlılığı üzerine tamamladı. Melbourne Üniversitesi’nde bir yıl misafir akademisyen olarak bulundu.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji bölümünde çalışıyor ve aynı zamanda Dulwich Centre Uluslararası Fakülte Kurulu Üyeliği yapıyor. Dijital Bağımlılıklar, Psikolojik Dayanıklılık ve Narrative Terapi üzerine çalışmalarını devam ettiriyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 

/tr/YÖNETİM KURULU ÜYESİ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. İlyas KAYA

ÖZGEÇMİŞ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. İlyas KAYA

1984 yılında Hakkâri’de doğdu. İlk ve ortaokulu Hakkâri’de liseyi Van’da okudu. 2002 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini 2008 yılında tamamladı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında başladığı ihtisasını 2013 yılında bitirdi. 2013 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak çalışan İlyas Kaya 2018 yılından bu yana doktor öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

/tr/YÖNETİM KURULU ÜYESİ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Ahmet KAAN

/tr/YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Faruk KACIR

ÖZGEÇMİŞ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Faruk KACIR

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden mezun oldu. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında da yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2005 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığında meslek hayatına başladı. 2008 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ’ye geçiş yaparak sırasıyla İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Pazarlama Satış Müdürlüğü, Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttükten sonra 2016-2019 yılları arasında Genel Müdür olarak görev yaptı. 2020 Temmuz ayı itibariyle PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü olarak görevini yürüten ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da çalışmaları bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

/tr/YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Samet KOCA

/tr/YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Suna ÜSTÜNER

/tr/YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Salih KAYGUSUZ

ÖZGEÇMİŞ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Salih KAYGUSUZ

1975 yılında Erzurum’da doğdu. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü mezun oldu. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı. Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktadır. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Erzurum Şube Başkanlığı görevinde bulundu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

/tr/YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Harun MERTOĞLU

ÖZGEÇMİŞ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Harun MERTOĞLU

1971 yılında Rize’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1995 yılında başladığı serbest avukatlık mesleğini 2017 yılına kadar sürdürdü. 2004-2008 yıllarında Rize Baro Başkanlığı yaptı. Cumhurbaşkanı tarafından Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu Üyeliğine seçildi. Bu görevini halen devam etmektedir. Birçok vakıf ve derneğe üyeliği bulunmaktadır. Yeşilay Kurucu Şube Başkanlığı yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

/tr/YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Fatih KICIR

ÖZGEÇMİŞ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Fatih KICIR

1982 yılında Sakarya’da doğdu. 2005 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. 2012 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümünde yüksek lisansını tamamlandı. Hyundai Eurotem Demiryolu Araçları Sanayi Ticaret A.Ş. şirketinde Teknik Bölüm Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

2014-2021 yılları arasında Yeşilay Sakarya Şubesi’ni kurdu ve aynı zamanda başkanlığını da yaptı. 2018 yılından beri Türkiye Yeşilay Cemiyeti Teşkilatlanma Komisyonu Bölge Koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir. 2020 yılında Türkiye Yeşilay Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliğine ve 2021 yılında ise 73. Dönem Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Evli ve iki çocuk babasıdır. İleri derecede İngilizce bilmektedir.