Yönetim Kurulu

GENEL BAŞKAN

GENEL BAŞKAN

Prof. Dr. Mücahit ÖZTÜRK

ÖZGEÇMİŞ

GENEL BAŞKAN

Prof. Dr. Mücahit ÖZTÜRK

1965 yılında Eskişehir’in Günyüzü ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlayıp Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı oldu. 2000 yılında Doçent, 2007 yılında Profesör unvanı aldı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyesidir. 2007 yılında Çocuk Psikiyatrisi, 2006 yılında 99 Sayfada Okul Fobisi, 2008 yılında Boşanmış Ailelerde Çocuk ve 2015 yılında Çocuklarda Dürtüsellik isimli kitapları yayınlanmıştır. Evli ve 3 kız çocuk babasıdır.

GENEL BAŞKAN VEKİLİ

GENEL BAŞKAN VEKİLİ

Dr. Mehmet DİNÇ

ÖZGEÇMİŞ

GENEL BAŞKAN VEKİLİ

Dr. Mehmet DİNÇ

1980 yılında İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun oldu. RMIT Üniversitesi'nde Eğitim üzerine, Okan Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji üzerine, Melbourne Üniversitesi'nde Narrative Terapi üzerine yüksek lisans yaptı. Doktorasını ise Marmara Üniversitesi'nde internet bağımlılığı üzerine tamamladı. Melbourne Üniversitesi’nde bir yıl misafir akademisyen olarak bulundu.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji bölümünde çalışıyor ve aynı zamanda Dulwich Centre Uluslararası Fakülte Kurulu Üyeliği yapıyor. Dijital Bağımlılıklar, Psikolojik Dayanıklılık ve Narrative Terapi üzerine çalışmalarını devam ettiriyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Ahmet KAAN

ÖZGEÇMİŞ

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Ahmet KAAN

1979 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. Aslen Trabzon Vakfıkebirlidir. 1993 yılında İstanbul İmam Hatip Ortaokulu’ndan, 1996 yılında ise Bakırköy İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 2001 yılında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi.

2002 yılında Kanada Waterloo Üniversitesi’nde dil eğitimini tamamladı. Aile şirketi olan Kaanlar’da Dış Ticaret ve Finans Müdürlüğü görevini sürdürmekte ve bunun yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev yapmaktadır.

İngilizce ve Arapça bilen Kaan, evli ve üç çocuk babasıdır.

GENEL SEKRETER

GENEL SEKRETER

Av. Osman Baturhan DURSUN

ÖZGEÇMİŞ

GENEL SEKRETER

Av. Osman Baturhan DURSUN

1977 yılında Erzurum Oltu’da doğdu. İlkokulu ve imam hatip lisesini Oltu’da bitirdi. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Mezun olduğu yıldan bu yana serbest avukat olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu Üyesi olan Dursun, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev yapmaktadır. İngilizce bilen Osman Baturhan Dursun, evli ve altı çocuk babasıdır.

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Yasin EROL

ÖZGEÇMİŞ

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Yasin EROL

1978 Bilecik doğumlu olan Yasin EROL, İlköğrenimine Kütahya’nın Gediz ilçesinde başlamış ve kalan ilk öğretim, Ortaöğretim ve Lise Eğitimini Sakarya’da; ve yine Lisans Eğitimini de Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde İngilizce olarak tamamlamıştır. Lisans Eğitimini Uluslararası Deniz Hukukunda “Uluslararası Sularda Kıta Sahanlıkları” alanında vermiş olduğu tez ile tamamladıktan sonra 2003 yılında Araştırma-Geliştirme ve Girişimcilik amaçlı gitmiş olduğu İngiltere’de çeşitli sektörlerde sırasıyla Şube Müdürlüğü, İthalat İhracat Müdürlüğü, Finans Müdürlüğü ve Genel Müdürlükler görevlerinde bulunmuş ve kendi kurmuş olduğu başarılı şirketleri de alanında önemli noktalara taşımıştır.

İş deneyimlerinin yanında yine İngiltere’de, Teknoloji Transfer Ofisi ve Üniversite-Sanayi İşbirlikleri kapsamında da araştırmalar ve çalışmalar yaptıktan sonra 2013-2014 yıllarında Türkiye’de, İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı ve eş zamanlı olarak da İTÜNova Teknoloji Transfer Ofisi Anonim Şirketinde de Genel Koordinatörlük görevlerini yürütmüştür. İleri düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Yasin EROL, 2015 Ocak ayı itibari ile İstanbul Üniversitesi Teknokent A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine gelmiştir ve halen bu görevini sürdürmektedir.

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Hatice Saadet KALYONCU

ÖZGEÇMİŞ

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Hatice Saadet KALYONCU

Karadenizli bir ailenin 1973 Kayseri doğumlu en büyük kızı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği mezunu. 1996 senesinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyoistatistik Yüksek Lisansından sonra, 2004 yılında da Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fak. Çevre Mühendisliği Bölümü’nde Çevre Mühendisliği Yüksek Lisansını tamamladı.

Özel sektör çalışanı olarak farklı pozisyonlarda ve en son Proje Müdürü olarak görev aldı. Halen Proje Danışmanlığı yapmaktadır.

2003 yılından beri hayatının önceliği sivil toplum çalışmalarıdır ve bu alanda çaba sarf etmektedir. Tüketiciler Birliği Yönetiminde hala hizmet vermektedir ve bunun dışında da STK üyelikleri vardır.

Matematik, şiir, seyahat, gastronomi ve astroloji ilgi alanlarıdır. Gençlerle ilgili ve birlikte çalışmayı sever.

GENEL SAYMAN

GENEL SAYMAN

Mali Müşavir Çetin DÖNMEZ

ÖZGEÇMİŞ

GENEL SAYMAN

Mali Müşavir Çetin DÖNMEZ

1965 yılında Erzincan’da doğdu. 1986'da Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1995 yılında beri kendi ofisinde S.M.M.M. (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) olarak görev yapan Dönmez, Aksis Bağımsız Denetim A.Ş.nin kurucu ortağı olup halen denetim kadrosunda Denetçi olarak çalışmaktadır. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Muhasip'i olan Dönmez, evli ve üç çocuk babasıdır.

GENEL SAYMAN YARDIMCISI

GENEL SAYMAN YARDIMCISI

Prof. Dr. Emine AHMETOĞLU

ÖZGEÇMİŞ

GENEL SAYMAN YARDIMCISI

Prof. Dr. Emine AHMETOĞLU

14.02.1972 tarihinde Ankara’da doğdu. 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Bölümü’nü bitirdi. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Çocuk Sağlığı ve Eğitimi programında yüksek lisansını, 2004 yılında Ankara Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi programında doktorasını tamamladı. 1992-1993 yılları arasında özel bir anaokulunda görev yaptı. 1993-2004 yılları arasında Trakya Üniversitesi Zihin ve Hareket Özürlü Çocuklar İçin Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezinde Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Uzmanı olarak çalıştı. Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalında 2005 yılında Yardımcı Doçent, 2012 yılında Doçent, 2018 yılında Profesör ünvanı aldı. Aynı zamanda okulöncesi öğretmenliği bölümü, özel eğitim bölümü ve interdisipliner engelli çalışmaları ana bilim dallarının kurucu öğretim üyesidir. Çalışmalarına erken çocukluk eğitimi, Montessori eğitimi, özel eğitim, erken müdahale, kaynaştırma eğitimi ve aile eğitimi üzerine devam etmekte olan Prof. Dr. AHMETOĞLU’ nun uluslararası ve ulusal bilimsel makaleleri, konferans ve sempozyum sunumları, komisyon, kurul ve jüri üyelikleri bulunmaktadır. Avrupa Birliği, Tübitak, Trakya Kalkınma Ajansı ve Üniversite kaynaklarınca desteklenen projelerde görevler aldı. Halen Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Evli ve üç erkek çocuk annesidir.

VEZNEDAR

VEZNEDAR

Mahmud Esad ARAR

ÖZGEÇMİŞ

VEZNEDAR

Mahmud Esad ARAR

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Lisansını Atılım Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği, Yüksek Lisansını Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği alanında yaptı. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Mahmud Esad Arar, İngilizce bilmektedir.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. Esra ALBAYRAK

ÖZGEÇMİŞ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. Esra ALBAYRAK

1983 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında ortaokul ve lise eğitimini Kadıköy İmam Hatip Lisesinde, 2003 yılında lisans eğitimini Indiana Üniversitesi, Bloomington’da sosyoloji ve tarih alanlarında tamamladı. 2006’da Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de sosyoloji alanında master çalışmasını, 2016’da ise aynı üniversitede doktorasını bitirdi. Özellikle din-devlet ilişkisi, demokrasi ve sivil toplum konuları ile ilgili akademik çalışmalarını sürdürmekte olan Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Esra Albayrak evli ve dört çocuk annesidir.

Dr. Esra Albayrak'ın CV'sini indirmek için tıklayınız...

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Prof. Dr. Hakan ERTİN

ÖZGEÇMİŞ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Prof. Dr. Hakan ERTİN

1962 yılında Manisa Akhisar'da doğdu.1979'da İstanbul Pertevniyal Lisesi’nden ve 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetin ardından bir süre İstanbul Eminönü Belediyesi tabipliği yaptı. 2003 yılında tıp tarihi ve etik alanında doktorasını tamamlayan Hakan Ertin, 2009 yılında Yardımcı Doçent, 2014 yılında Doçent unvanlarını almıştır. Halen İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Türk Tıp Tarihi Kurumu ve Türkiye Biyoetik Derneği gibi ulusal, The International Society for Cultural History ve de The International Society for History of Medicine gibi uluslarası kuruluşların üyesidir. Tıp ve Fetva, Hayatın Başlangıcı ve Sonu, Health Culture and Human Body isimli editoryal kitapları hazırlamıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. İlyas KAYA

ÖZGEÇMİŞ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. İlyas KAYA

1984 yılında Hakkâri’de doğdu. İlk ve ortaokulu Hakkâri’de liseyi Van’da okudu. 2002 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini 2008 yılında tamamladı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında başladığı ihtisasını 2013 yılında bitirdi. 2013 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak çalışan İlyas Kaya 2018 yılından bu yana doktor öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Prof. Dr. Mahmut GÜMÜŞ

ÖZGEÇMİŞ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Prof. Dr. Mahmut GÜMÜŞ

1965 yılında Ankara Kalecik'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara ve Bursa'da tamamladı.1989 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyet sonrası mecburi hizmet ve askerlik görevinin ardından Dr.Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde İç Hastalıkları ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıbbi Onkoloji yan dal uzmanlığı eğitimini tamamladı. 2006 yılında doçent, 2011 yılında profesör ünvanını aldı. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını sindirim sitemi kanserleri, kanserin nedenleri ve hekim-hasta ilişkileri üzerine yoğunlaştırmıştır. Türk Tıbbi Onkoloji Derneği yönetiminde de yer alan Mahmut Gümüş evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Prof. Dr. Yusuf ADIGÜZEL

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Esra YILMAZ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Samet KOCA

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Sümeyye YILDIRIM

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ

Emine ERTÜRK