Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

SATIN ALMA POLİTİKAMIZ

Sürdürülebilir İş Birliği
Yeşilay’ın misyonu, vizyonu ve stratejisi; Yeşilay Tüzüğü ve Türkiye Cumhuriyeti yasaları ile uyumlu, yönetmelik ve prosedürler ile tanımlı, satın alma prensipleri çerçevesinde, mevcut ve potansiyel iş birlikleri ile karşılıklı güvene ve paylaşıma dayalı, kısa, orta ve uzun vadeli iş ilişkileri kurmak, yürütmek ve geliştirmektir.

Etik Yaklaşım
Yaklaşımımız, dürüst, şeffaf, saygılı ve çözüm odaklı iletişime dayalı iş ilişkileri kurmak; tedarikçi seçimi dâhil olmak üzere tüm tedarik faaliyetlerinin yasal, adil, eşit mesafeli ve rekabetçi bir ortam oluşturularak sürdürülmesini sağlamak ve tedarikçilere karşı yükümlülükleri zamanında yerine getirmektir. Bununla birlikte, Yeşilay’ın kişisel verilerini özenle koruyan tedarikçilerle çalışmak; aynı şekilde tedarikçilerimizin fikrî mülkiyetini, teknolojisinin gizliliğini ve kişisel verilerini özenle korumaktır.

Katma Değer Sağlamak                            
Tedarikçilerin Yeşilay’ın stratejileri ve değerleriyle uyumlu çalışabilmesi için düzenli olarak geri bildirim alabilecek yöntemler uygulamak, karşılıklı yarar elde etmek ve ilgili paydaşlara katma değer sağlamak için iş birliği içinde sürekli iyileştirme ve gelişimi desteklemektir.

İş Sürekliliği
Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele misyonu ile yürüttüğü süreçlerinin eksiksiz ve zamanında gerçekleşebilmesi için doğru mal ve hizmeti doğru zamanda ve miktarda doğru yöntemlerle temin edebilmek ve bunu, geniş tedarikçi portföyü ile sözleşmeler çerçevesinde risk ve sonuç odaklı, sürdürülebilir bir yaklaşımla sağlamaktır.