Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Yeşilay'da üye ve gönüllü olma çalışmaları nasıl bir sürece sahip? Üye ve gönüllüler neler yapar?

Çalıştığı alan halk sağlığı gibi yediden yetmişe toplumun tümüne hitap eden bir sivil toplum kuruluşunun toplumun kılcal damarlarına kadar nüfus etmesi, en ücra köşelerde yaşayan vatandaşlara ulaşması çok büyük önem arz etmektedir. Bir sivil toplum kuruluşu için bunun en doğal yolu, teşkilatlanma ve şubeleşmedir.

Bu sebeple yönetimde olan arkadaşlarımızla beraber göreve geldiğimiz günden beri teşkilatlanmaya ve şubeleşmeye çok önem verdik. Bugün için hemen hemen tüm illerimizde yaygın bir şube ağı kurduk. Böylece sadece kitle iletişim araçlarıyla merkezden yönetilen bir bilinçlendirme ve eğitim faaliyetiyle değil, aynı zamanda ülkenin her yöresindeki insanlara doğrudan temas eden bir yöntem geliştirmiş bulunuyoruz. Bu hem daha çok kitleye ulaşma imkânı sağlıyor, hem de yerelde, bölgelerde, şehirlerde insanlar kendi içlerinde bu mücadeleyi daha çok benimseyerek mücadeleye katkıda bulunabiliyorlar.

İllerde faaliyet gösteren şube teşkilat yapısının daha da kuvvetlendirilmesi yönelik olarak 2022 yılı içerisinde ilçe bazında temsilcilikler verilmesi ve böylece daha güçlü bir teşkilatlanma ağ yapısının oluşturulmasını planlıyoruz.