Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Yeşilay Spor Kulübü

Yeşilay Spor Kulübü, Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele çalışmalarını destekleyecek doğrultuda; başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm topluma iyi ve sağlıklı yaşam için spor yapma alışkanlığı kazandıracak faaliyetler yürütmek, sporcu yetiştirmek, spor alanında fırsatlar sunmak ve başarılı sporcuları desteklemek amacıyla kurulmuştur.
 
Türkiye genelindeki 110 Yeşilay Spor Kulübü ile toplumsal bilinç uyandırmak, kaynakları değerlendirmek, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarıyla gerekli iş birliği ve ortak çalışmaları yaparak spor branşlarını tanıtmak, sevdirmek, öğretmek, sporun yaygınlaşmasına ve sağlıklı yaşam bilincinin artırılmasına katkıda bulunmak hedeflenmektedir.
 
Başta atletizm, bisiklet, boks, okçuluk, güreş, izcilik, cimnastik, judo, masa tenisi, tekvando ve yüzme olmak üzere bireysel spor branşlarında faaliyet gösteren Yeşilay Spor Kulüpleri, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve ilgili federasyonların tüzük ve yönetmeliklerine göre kulüp ve branş tescil işlemleri, sporcu lisans işlemleri, vize, akreditasyon işlemlerini yürüterek yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası faaliyet ve turnuvalara katılım sağlamaktadır. Toplumun sağlıklı alışkanlıklar edinerek ve spor yaparak bağımlılıkların zararlarından korunmalarını sağlamak üzere yapılan sportif faaliyetlerin yanı sıra eğitim, kurs, seminer ve sempozyumlar düzenlenmektedir.

Yeşilay Spor Kulübü web sitesini ziyaret etmek için tıklayınız…
https://yesilayspor.org.tr/