Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı 2016

Bağımlılıkla mücadelede kapsamında geliştirilen destek programları ile bağımlılık alanında faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütlerinin, Üniversitelerin, Enstitülerin, Araştırma Merkezlerinin ve Ticaret ve Sanayi Odalarının madde bağımlılığı ile mücadeleye doğrudan ya da dolaylı olarak katkı sağlayan etkili ve özgün projelerinin hayata geçirilmesi amaçlanmıştır.

Bu program ile bağımlılıkla mücadelenin tüm yurtta paydaşlar eliyle etkin bir şekilde sürdürülmesi amaçlanmıştır. Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı, Yeşilay tarafından Türkiye’de bağımlılıkla mücadeleye katkıda bulunmak ve çalışmalarını görünür kılarak insanlarda farkındalık uyandırmak ve insanların daha duyarlı olmalarını teşvik etmek amacıyla 2016 yılının Aralık ayında hayata geçirilen bir programdır.

2016 yılında açılan Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programına, Türkiye genelinden toplam 142 farklı kurumdan başvuru yapılmıştır. 142 başvuru içinden 12 projeye mali destek verilmesi uygun bulunmuş ve 11 proje uygulamaya geçmiştir.

Bu değerlendirme raporu, 2016–2018 yılları arasında yürütülen Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamındaki temel faaliyetleri, çıktıları, sonuçları ve değerlendirmeleri kapsamaktadır.

Dokümanlar

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE MALİ DESTEK PROGRAMI DEĞERLENDİRME RAPORU

Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı Değerlendirme Raporu 2016