Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Addicta’nın 2023 Yılı İkinci Sayısı Yayımlandı

Addicta’nın 2023 Yılı İkinci Sayısı Yayımlandı

Yeşilay’ın hakemli akademik dergisi Addicta: The Turkish Journal on Addictions’ın 2023 yılı 2. sayısı yayımlandı.

Yeşilay’ın 100. yılında yeni bir konsept ile tasarlanan Addicta’nın yayın dili İngilizce, makalelerin genişletilmiş özet dili ise Türkçedir. Yenilenen web sitesine http://addicta.com.tr/ adresinden ulaşılmaktadır.

2014 yılında yayımlanmaya başlayan Addicta, bağımlılık ile ilgili uluslararası ve disiplinlerarası özgün bilimsel çalışmalar için bir mecra olmayı, nitelikli tartışmalar üretmeyi ve Türkiye’de bağımlılıkla ilgili politikaların şekillenmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.
Addicta, 2015 yılından itibaren Emerging Sources Citation Index (ESCI), TÜBİTAK ULAKBİM Sosyal ve Beşerî Bilimler Veri Tabanı, InfoBase INDEX, Academic Search Premier (EBSCO), Türk Psikiyatri Dizini, Çin Ulusal Bilgi Veri Tabanı (CNKI) ve GALE gibi ulusal ve uluslararası veri tabanlarında taranmaktadır.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından dört ayda bir yayımlanan Addicta: The Turkish Journal on Addictions dergisinin 2023 yılı özel sayısının konusu “Tütün ve Tütün Ürünleri Kullanımının Önlenmesi, Kontrolü ve Tedavisi” olacaktır. 31 Ekim 2023 tarihine kadar yazılarınızı gönderebilirsiniz. Detaylı bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Addicta 10-2 sayısında yer alan makaleler:

Editorial:

Davetli Yazı