Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Denetim Serbestlik personellerine yönelik “Değişim Şart” başlıyor

Denetim Serbestlik personellerine yönelik “Değişim Şart” başlıyor

Yeşilay'ın bağımlılıkla mücadele alanında önleme temelli çalışmalara vermiş olduğu Mali Destek Programı hibe destekleri kapsamında Denetim Serbestlik Personeli Derneği Değişim Saati projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında Denetim Serbestlik Müdürlükleri personellerine yönelik kişisel gelişim eğitimleri düzenlenecek.

Yeşilay'ın farklı dernek ve sivil toplum kuruluşlarının önleme temelli bağımlılıkla mücadele projelerine vermiş olduğu hibe destekleri Türkiye genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu kapsamda Denetim Serbestlik Personeli Derneği'nin hayata geçirdiği Değişim Saati projesi için ilk çalışmalara başlandı. Proje kapsamında 12-16 Nisan ve 7-11 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenlenen çalıştaylarda personellere verilecek Temel İletişim Becerileri, Stres Yönetimi, Duygusal Zekâ, Çatışma ve Anlaşmazlık Çözümleme, Hayır Diyebilme, Kurum İçi İletişim ve Sorun Çözme Becerileri üzerine sunumlar yapıldı. Çalıştaylarda ayrıca projenin yol haritası ve faaliyet adımları belirlendi.

Yeşilay'ın desteği, Denetim Serbestlik Personeli Derneği'nin öncülüğünde başlanan Değişim Şart projesiyle denetimli serbestlik müdürlüklerinde her meslek alanındaki uzmanların ve akademik personelin katkılarıyla standart, yapılandırılmış, ölçülebilir, sürdürülebilir ve interaktif bir müdahale programının oluşturulması hedefleniyor. Aynı zamanda proje ile bağımlılıkla ilişkili suçlu davranışların ortadan kaldırılması, hükümlülerin öz denetim becerilerinin geliştirilmesi ve sosyal yaşama dahil olmayı öğrenebilmesine yönelik eğitim olanaklarının artırılması amaçlanıyor.