Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
İstanbul Valiliği tarafından “Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı” düzenlendi

İstanbul Valiliği tarafından “Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı” düzenlendi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, ilçe kaymakamları, mahalle muhtarları ve ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde “ Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı” gerçekleştirildi.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda kamu görevlileri, muhtarlar, STK'lar ve toplumun sorumlulukları ele alındı.  Açılış konuşmasını İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk’ün yaptığı toplantıda Vali Yerlikaya, bağımlılıkla mücadeleyi bir vatan görevi bilinciyle yürüttüklerini ve bu mücadelenin tüm toplum tarafından yürütülmesi gerektiğini söyledi.

"İstiyoruz ki Türkiye'deki tüm muhtarlarımızla beraber çalışalım"
“Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, söz konusu mücadelenin insanlık tarihinde eski bir mücadele olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

“Yeşilay olarak iki alanda mücadelemizi sürdürüyoruz. Birincisi, önleme faaliyetleri yani gençlerimizin ve çocuklarımızın bağımlılık yapıcı maddelere ve olaylara karşı dirençli olmalarını sağlamak; ikincisi ise rehabilitasyon ve psikososyal destek faaliyetleri. İstanbul'daki muhtarların bir kısmıyla çalışmaya başladık, istiyoruz ki sadece İstanbul değil, İstanbul'un tamamı ve Türkiye'deki tüm muhtarlarımızla beraber çalışalım. Bu problemin çözümü önce ailede, sonra yakın çevrede, sonra okulda ve sonra toplumda. Önce aile çocuklarına sahip çıkacak, mahalle çocuğuna sahip çıkacak, daha sonra okulda bu zihniyeti çocuklarımıza öğreteceğiz ve son olarak da toplumun tüm katmanlarında işbirliğiyle bu mücadeleyi sürdüreceğiz" dedi.

Toplantıda konuşan Yeşilay Genel Müdürü Sultan Işık, Yeşilay’ın bağımlılıklarla mücadelede hayata geçirdiği projelerini ve faaliyetlerini muhtarlara ve ilgili kurum temsilcilerine aktardı. Sultan Işık, konuşmasında Yeşilay’ın bağımlılıklarla mücadelede en güçlü ayağı olan Yeşilay Danışmanlık Merkezleri’ne dikkat çekerek: "Her geçen gün artan sayısıyla Yeşilay Danışmanlık Merkezleri, muhtarlarımıza bağımlı ve yakınlarına nasıl yol gösterecekleri konusunda yardımcı olacaktır" ifadelerini kullandı.