Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
KariyerNet’ten Yeşilay’a “İnsana Saygı Ödülü”

KariyerNet’ten Yeşilay’a “İnsana Saygı Ödülü”

Çalışanlarını bir kıymet olarak gören ve buna göre İnsan Kıymetleri politikası oluşturan Yeşilay'a KariyerNet'ten İnsana Saygı Ödülü geldi.

"Gönüllü Profesyonel" olan çalışanlarını bir kıymet olarak gören İnsan Kıymetleri politikası, Yeşilay'a KariyerNet'ten İnsana Saygı Ödülü'nü getirdi. Yeşilay, bu ödüle layık görülen "ilk" sivil toplum kuruluşu oldu. Wolkswagen Arena'da düzenlenen ödül törenine çok sayıda firmadan üst düzey temsilciler katıldı. 

Yeşilay'ın 2013 yılında başlayan hızlı büyüme ve ivmeyi izleyen yıllarda da devam ettirdiklerini belirten Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; "eşilay artık uluslararası kuruluşların işbirliği yapmak istediği, nitelikli insanların çalışmak istediği, projeleri hükümet programlarına giren, sivil toplum kuruluşlarına liderlik eden, üniversitelerin proje başvurusu yaptığı, içerik sağlayan, burs ve hibe programları yöneten, akademik yayınlar yapan, yurt dışına eğitim ihraç eden, standartlar koyan, umut olan "Mükemmel Yeşilay'ı" ortaya çıkaran bir yapı oldu. Ve tüm bunlar da 3 yıllık stratejik planlar dahilinde gerçekleşiyor. Bu anlamda Yeşilay, çalışanlarını bir insan kaynağı değil, kıymeti olarak benimseyip, tüm istihdamlarını da buna göre düzenliyor."

İnsana Saygı Ödülleri, iş başvurularını en hızlı sürede ve en yüksek oranda yanıtlayan firmaların yanı sıra en çok başvuru alan ve en çok istihdam oluşturan firmalara sunuluyor. Yeşilay'ın 2013'ten bu yana gelişen ve değişen kurumsal bir dönüşüm yapan, 6 direktörlük ve 22 birim müdürlüğü ile alanında uzman isimler için istihdam oluşturan Yeşilay, bu alanda ödülü alan ilk sivil toplum kuruluşu oldu.