Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay, yüksek lisans ve doktora bursiyerleriyle bir araya geldi

Yeşilay, yüksek lisans ve doktora bursiyerleriyle bir araya geldi

Yeşilay, bağımlılıklar alanında çalışma yapacak yüksek lisans ve doktora öğrencileri için açmış olduğu bursu kazanan öğrencilerle bir araya geldi.

Yeşilay, üniversitelerde, enstitülerde ve araştırma merkezlerinde tütün-sigara, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar, alışveriş ve diğer bağımlılık türleri ile ilgili tez çalışması yapacak ve Yeşilay'ın bağımlılık çalışma alanlarına katkıda bulunacak yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs desteği sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda burs almaya hak kazanan öğrencilerle Yeşilay Genel Merkezi/Sepetçiler Kasrı’nda bir araya gelindi. Programa Yeşilay Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Hakan Ertin, Yeşilay Genel Müdür Yardımcısı Cihan Samancı katıldı. Programda 12 bursiyer, tez çalışmaları üzerine sunumlar gerçekleştirdi. Prof. Çelikcan ve Doç. Dr. Ertin tezler üzerinde değerlendirmelerde bulundu. Programın ikinci kısmında da Yeşilay birimleri, Yeşilay’ın çalışmaları hakkında bursiyerleri bilgilendirdi.

Ülkemizde bağımlılıklara dair akademik yayınların istenilen sayıda olmaması bağımlılıkla mücadelede etkin politikaların geliştirilip uygulama mekanizmalarının kurulmasına kadar birçok alanda teorik çerçevenin oluşturulmasında eksikler meydana getiriyor. Buradan hareketle yola çıkan Yeşilay, bağımlılıkla mücadelede ulusal ve uluslararası düzeyde kaynak oluşturabilecek, sağlık bilimlerinden sosyal bilimlere kadar birçok alanda hazırlanacak olan nitel ve nicel araştırmalar desteklenmesi için Lisansüstü Tez Araştırma Bursu Destek Programını hayata geçirmişti. Burs programı kapsamında bugüne kadar 12 yüksek lisans ve 5 doktora öğrencisine burs desteği verildi.