Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Benim Kulübüm Yeşilay

Benim Kulübüm Yeşilay Projesi, önleyici ve koruyucu hizmetleri kapsamında ilkokul ve ortaokullarda uygulanan, yapılandırılmış çeşitli etkinliklerle Yeşilay’ı tanıtan ve TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele) kazanımları temelinde öğrencilerde bilinç ve farkındalık oluşturan bir projedir.
 
Öğrenciler nezdinde Yeşilay’ın tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmak, Yeşilaycılık mesajlarını ve gönüllülüğünü yaygınlaştırmak amacıyla uygulanan proje ile ilkokul ve ortaokullarda Yeşilay kulüplerinin kurulması/aktif hale getirilmesi sağlanmaktadır. Proje kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak
sağlıklı yaşam ve Yeşilay hakkında bilgilendirmeler yapılıyor; öğrencilere okullarında Yeşilay kulübü kurmaları halinde yapabilecekleri faaliyetler anlatılıyor. Uygulama süresince afiş, puzzle, etkinlik ve oyunlar ile öğrencilerin keyifli bir gün geçirmesi sağlanıyor.
 
Şimdiye kadar binlerce öğrenciye ulaşan Benim Kulübüm Yeşilay Projesi, Yeşilay Şubeleri vasıtasıyla Türkiye genelinde uygulanmaya devam etmektedir.