Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı 2015

Bağımlılıkla mücadelede kapsamında geliştirilen destek programları ile bağımlılık alanında faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütlerinin, Üniversitelerin, Enstitülerin, Araştırma Merkezlerinin ve Ticaret ve Sanayi Odalarının madde bağımlılığı ile mücadeleye doğrudan ya da dolaylı olarak katkı sağlayan etkili ve özgün projelerinin hayata geçirilmesi amaçlanmıştır.

Bu program ile bağımlılıkla mücadelenin tüm yurtta paydaşlar eliyle etkin bir şekilde sürdürülmesi amaçlanmıştır.

Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı, Yeşilay tarafından Türkiye’de bağımlılıkla mücadeleye katkıda bulunmak ve çalışmalarını görünür kılarak insanlarda farkındalık uyandırmak ve insanların daha duyarlı olmalarını teşvik etmek amacıyla 2015 yılının Aralık ayında hayata geçirilen bir programdır.

2015 yılında açılan Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programına, Türkiye genelinden toplam 193 farklı kurumdan başvuru yapılmıştır. 193 başvuru içinden 12 projeye mali destek verilmesi uygun bulunmuş ve 10 proje uygulamaya geçmiştir.

Bu değerlendirme raporu, 2015 –2016 arasında yürütülen Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamındaki temel faaliyetleri, çıktıları, sonuçları ve değerlendirmeleri kapsamaktadır.

Dokümanlar

Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı Değerlendirme Raporu 2015

Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı Değerlendirme Raporu 2015