Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

FAALİYETLER

Neler Yapıyoruz?

Bir genç enerjisiyle ve heyecanıyla kendini sevdiklerini korumak için neler yapmak istemez ki? Yeri gelir meydanlarda etkinlikler yapar, “bağımlılıkların farkında mısınız” der dikkatleri üzerimize çekeriz, halkı bilgilendiririz; yeri gelir üniversitelerde stantlar açar, üniversiteli arkadaşlarımızla çalışmalar yaparız…

Bizler aynı zamanda bağımlılıkla mücadele eğiticileriyiz; üniversitelerimizde, gençlik merkezlerinde, arkadaşlarımızın olduğu her yerde mesajlarımızı veririz. Kamplar yapar, kamp ateşi etrafında Türkiye'nin dört bir yanından gelen Genç Yeşilaycılarla bir araya geliriz, fikirlerimizi projeye dönüştürür ve Yeşilay'ın desteğiyle bunları hayata geçiririz.

Fotoğraf Kulübü

Fotoğraf çekmeyi sevmeyen yoktur aramızda. Bunun için illa profesyonel makineye de ihtiyaç yok bizim kulübümüzde. Öncesinde gideceğimiz yeri kararlaştırıyoruz, buluşuyoruz ve kendimizi o mekâna atıyoruz. Sonra gelsin tam Instagram'lık bolca resim… Bu resimler arasında yarışma yapmayı da ihmal etmiyoruz.

Koşu ve Yürüyüşler

Genç Yeşilaycı demek sağlıklı, koşan, tembellikten uzak yürüyüşünü de yapan genç demek! Yıl boyunca yapılan tüm halk koşuları ve yürüyüşlerde Genç Yeşilaycılar olarak bizler de yerimizi alırız.

Bisiklet Turları

Sağlıklı yaşamın ve hareketin vazgeçilmezidir bisiklet. Aslında bir tutkudur. Sigarasız tertemiz bir hava, ortam, yeşillik, sahil... Biliyoruz şu anda canınız çok fena bir bisiklet turu çekti. Yeşilay'ın etkinliklerinde olmazsa olmazdır bisiklet turu. Yüzlerce bisikletli sağlıklı bir gelecek için pedallara yüklenir. Genç Yeşilaycılar olarak bizler de bisiklet turlarının başını çekeriz.

Kamplar

Genç Yeşilay kulübü öğrencilerinin ve gönüllü arkadaşlarımızın buluşma yeridir kamplar. Gönüllülük farkındalığını artırmak, stres atmak, motivasyon yüklemek, yeni arkadaşlarla tanışmak için kamplar biçilmiş kaftan! Türkiye'nin en iyi kamp alanlarında yapılan bu kamplara katılmak için açılan duyurularla üniversitelerden gençler başvurabilir. Kamp ateşi bizi ve uçuşan fikirlerimizi bekliyor!

Workshoplar

Bir organizasyon nasıl planlanır, bir haber nasıl yazılır, sokak röportajları yapmak istiyorum; ne yapmalıyım ve bunun gibi aklınıza gelen her türlü etkinlik için Yeşilay uzmanları eşliğinde workshoplar yapılıyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir grup kurmanız ve Yeşilay'dan workshop için talepte bulunmanız!

Yeşil Sahne

Zeki Alasya, Halit Akçatepe gibi bir çok büyük tiyatro sanatçısının yetiştiği eski bir tiyatro idi Yeşil Sahne. Şimdilerde Yeşil Sahneyi üniversitelere taşıyoruz. Sanatçılar, oyuncular, akademisyenler, fikir önderleri söyleşiler yapacak ve çeşitli programlar düzenleyecek. Sohbetler, aktiviteler, oyunlar ve daha neler neler… Bekleriz!