FAALİYETLER

Neler Yapıyoruz?

Bir genç enerjisiyle ve heyecanıyla kendini sevdiklerini korumak için neler yapmak istemez ki? Yeri gelir meydanlarda etkinlikler yapar, “bağımlılıkların farkında mısınız” der dikkatleri üzerimize çekeriz, halkı bilgilendiririz; yeri gelir üniversitelerde stantlar açar, üniversiteli arkadaşlarımızla çalışmalar yaparız…

Bizler aynı zamanda bağımlılıkla mücadele eğiticileriyiz; üniversitelerimizde, gençlik merkezlerinde, arkadaşlarımızın olduğu her yerde mesajlarımızı veririz. Kamplar yapar, kamp ateşi etrafında Türkiye'nin dört bir yanından gelen Genç Yeşilaycılarla bir araya geliriz, fikirlerimizi projeye dönüştürür ve Yeşilay'ın desteğiyle bunları hayata geçiririz.

İngilizce Konuşma Kulübü

Gezerek yabancı dilinizi geliştirmeye ne dersiniz? Biz de işte tam bunu yapıyoruz. Konuşma kulübümüz dünyanın en temel ve zorunlu ihtiyaçlarından biri olan yabancı dil konusunda pratik yapılmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Bu program kapsamında üniversitelerdeki Genç Yeşilay kulübü öğrencileri ve gönüllü arkadaşlarımızla önceden planladığımız bir mekânı İngilizce keşfetmek için yola düşeriz. Tarihi mekân hakkında bildiklerimizi birbirimize İngilizce anlatır, mekan hakkında yeni kelimeleri ezberler, ezber konusunda yarışmalar yaparız. İşin en güzel tarafı da geliştirdiğimiz yabancı dilimizle Yeşilay'ın yurtdışı etkinliklerinde aktif rol alma fırsatı yakalama şansımızın olması!

Fotoğraf Kulübü

Fotoğraf çekmeyi sevmeyen yoktur aramızda. Bunun için illa profesyonel makineye de ihtiyaç yok bizim kulübümüzde. Öncesinde gideceğimiz yeri kararlaştırıyoruz, buluşuyoruz ve kendimizi o mekâna atıyoruz. Sonra gelsin tam Instagram'lık bolca resim… Bu resimler arasında yarışma yapmayı da ihmal etmiyoruz.

Koşu ve Yürüyüşler

Genç Yeşilaycı demek sağlıklı, koşan, tembellikten uzak yürüyüşünü de yapan genç demek! Yıl boyunca yapılan tüm halk koşuları ve yürüyüşlerde Genç Yeşilaycılar olarak bizler de yerimizi alırız.

Bisiklet Turları

Sağlıklı yaşamın ve hareketin vazgeçilmezidir bisiklet. Aslında bir tutkudur. Sigarasız tertemiz bir hava, ortam, yeşillik, sahil... Biliyoruz şu anda canınız çok fena bir bisiklet turu çekti. Yeşilay'ın etkinliklerinde olmazsa olmazdır bisiklet turu. Yüzlerce bisikletli sağlıklı bir gelecek için pedallara yüklenir. Genç Yeşilaycılar olarak bizler de bisiklet turlarının başını çekeriz.

Dragon Bot Yarışları

Ekip ruhunun, birlikte hareket etmenin ve dinamikliğin en önemli göstergesidir dragon bot yarışları. Tüm gençlik kulüpleri ve grupların yer aldığı dragon bot yarışlarında Genç Yeşilaycılar olarak bizler de bineriz kanolarımıza, yükleniriz küreklere… Hem eğlence hem spor hem yarış! Bu arada ıslanmaya da hazır olun.

Kamplar

Genç Yeşilay kulübü öğrencilerinin ve gönüllü arkadaşlarımızın buluşma yeridir kamplar. Gönüllülük farkındalığını artırmak, stres atmak, motivasyon yüklemek, yeni arkadaşlarla tanışmak için kamplar biçilmiş kaftan! Türkiye'nin en iyi kamp alanlarında yapılan bu kamplara katılmak için açılan duyurularla üniversitelerden gençler başvurabilir. Kamp ateşi bizi ve uçuşan fikirlerimizi bekliyor!

Workshoplar

Bir organizasyon nasıl planlanır, bir haber nasıl yazılır, sokak röportajları yapmak istiyorum; ne yapmalıyım ve bunun gibi aklınıza gelen her türlü etkinlik için Yeşilay uzmanları eşliğinde workshoplar yapılıyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir grup kurmanız ve Yeşilay'dan workshop için talepte bulunmanız!

Yeşil Sahne

Zeki Alasya, Halit Akçatepe gibi bir çok büyük tiyatro sanatçısının yetiştiği eski bir tiyatro idi Yeşil Sahne. Şimdilerde Yeşil Sahneyi üniversitelere taşıyoruz. Sanatçılar, oyuncular, akademisyenler, fikir önderleri söyleşiler yapacak ve çeşitli programlar düzenleyecek. Sohbetler, aktiviteler, oyunlar ve daha neler neler… Bekleriz!