Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

Disiplin Kurulu

/tr/ DİSİPLİN KURULU BAŞKANI

DİSİPLİN KURULU BAŞKANI

Av. Recep AKTAŞ

/tr/DİSİPLİN KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

DİSİPLİN KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Av. Hilal Fatmanur KAYA

ÖZGEÇMİŞ

DİSİPLİN KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Av. Hilal Fatmanur KAYA

1998 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lisans öğrenimini İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Üniversite yıllarında yürütmüş olduğu kulüp başkanlığının yanında çeşitli öğrenci kulüpleri ve sivil toplum kuruluşlarının gençlik komisyonlarının yönetim kurullarında gönüllü olarak faaliyet göstermiştir. Gönüllülük faaliyetleri kapsamında birçok sosyal sorumluluk projesine ve organizasyona öncülük etmiş, ulusal ve uluslararası projelerde yer almıştır. 2019 yılında TGSP İcra Kurulu üyeliği yapmış, bunun yanı sıra İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde asistan öğrenci olarak çalışmıştır. Akabinde T.C. Anayasa Mahkemesi’nde norm denetimi ve bireysel başvuru birimlerinde temel insan hakları ve anayasa yargısı üzerine bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik yaptığı stajının ardından Ankara İl Göç İdaresinde yabancılar hukuku alanında stajını tamamlamıştır. Stajı sırasında yazmış olduğu Göç Hukuku Üzerine Mülahazalar başlıklı bir makalesi bulunmaktadır. 2020 yılında Maarif Vakfı Hukuk İşleri Biriminde kısa dönem staj yapmıştır. “STK’lardaki Gönüllülük ve Eğitim Faaliyetlerine Katılımda Kadın Erkek Oranları” üzerine çalışmalar yapmış, alan araştırması kapsamında gerçekleştirdiği mülakat bir dergide yayınlanmıştır. Aynı zamanda “Türkiye’de Nüfus Planlamasının Aile Planlaması Üzerindeki Rolüne Hukuki Bakış” isimli makalesi bulunmaktadır. 2021 yılında Türkiye Gençlik Zirvesi kapsamında jüri üyeliği yapmıştır. 2020 yılında Hatemi Hukuk Bürosu’nda yasal stajını tamamlamış olup 2 yıl avukat olarak bilfiil aynı ofiste çalışmıştır. Bu süreçte Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nun (TGSP) STK Kapasite Gelişim Eğitimleri Programı kapsamında Savunuculuk ve Katılımcılık Alanın 2. Modülü olan Siyasi Dinamiklere ve İdari Süreçlere STK’ların Katılımı kitabını yazmıştır. Hâlihazırda avukat olan Kaya; aile, kadın ve çocuk hukuku başta olmak üzere dernek ve vakıflar hukuku konularını kapsayan özel hukuk alanında çalışmaktadır. Aynı zamanda Yeşilay Gençlik Komisyonu Genel Sekreteri olarak gönüllülük faaliyetlerini de sürdüren Kaya, evlidir.

/tr/DİSİPLİN KURULU RAPORTÖRÜ

DİSİPLİN KURULU RAPORTÖRÜ

Av. Musab Tayyip ALTINKAYNAK

/tr/ DİSİPLİN KURULU ÜYESİ

DİSİPLİN KURULU ÜYESİ

Av. Hakan BIYIK

/tr/DİSİPLİN KURULU ÜYESİ

DİSİPLİN KURULU ÜYESİ

Av. İsmail PETEK

ÖZGEÇMİŞ

DİSİPLİN KURULU ÜYESİ

Av. İsmail PETEK

1977 yılında Sivas’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2000 yılında mezun olduktan sonra 2001 yılında İstanbul Barosuna bağlı olarak avukatlık ruhsatnamesini alarak aynı yıl kendi ofisini açtı ve bu tarihten itibaren kendi ofisinde çalışmaktadır.

Evli ve bir kız çocuğu babasıdır. 2006-2007 yılları arasında Maltepe Belediye Başkan Danışmanlığı, 2007-2009 tarihleri arasında Maltepe Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürlüğü yapmıştır.

Hâlihazırda Arabuluculuk Daire Başkanlığına bağlı olarak 2844 sivil numarasıyla arabuluculuk görevini ifa etmekte ve ticaretle uğraşmaktadır. İş hukuku alanında ayrıca bilirkişilik eğitimlerini de tamamlayarak hesaplama alanında uzmanlaşmıştır.
Özel Kalem Müdürleri Kurucu Yönetim Kurulu üyesi ve Kızılay Maltepe Şubesi Yönetim Kurulu üyesi olan Petek, birçok sivil toplum kuruluşunda başkan ve yönetici sıfatıyla görev yapmıştır. 

/tr/DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYESİ

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYESİ

Av. Alaaddin Serhan YAMAN

ÖZGEÇMİŞ

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYESİ

Av. Alaaddin Serhan YAMAN

Safranbolu'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Karabük'te, yükseköğrenimini ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. İstanbul'da serbest avukat olarak çalıştı.

Lise yıllarından itibaren sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevler üstlendi ve ulusal ve uluslararası hareketlilikle eğitim projelerini koordine etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığında özel kalem müdürü olarak görev yaptı. Hâlâ TBMM Başkan Başmüşaviri olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

/tr/DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYESİ

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYESİ

Av. Mehmet TOKAR

ÖZGEÇMİŞ

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYESİ

Av. Mehmet TOKAR

1998 yılında İstanbul'da doğdu. 2020 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Medeniyet Üniversitesinde Tıp Hukuku üzerine yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Serbest avukat olarak Fatih merkezli çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevlerde bulunmaktadır. İngilizce bilmektedir. Evlidir.

/tr/DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYESİ

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYESİ

Av. Merve Sultan BİLGEN

ÖZGEÇMİŞ

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYESİ

Av. Merve Sultan BİLGEN

2000 yılında Mersin'in Erdemli ilçesinde doğmuştur. 2018 yılında Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesinden, 2022 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Staj eğitiminin ardından 2023 yılında ruhsatını alarak Üsküdar'da serbest avukatlığa başlamıştır. Hâlihazırda öğrenciliğinden itibaren içerisinde yer aldığı Hukukçular Derneği'nin 2023-2025 dönemi Yönetim Kurulu üyesidir.