Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

STRATEJİK PLAN

Koyu yeşil arka fon üzerinde büyük harflerle "2020-2022 STRATEJİK PLAN" yazıyor. Yazının altında "Türkiye Yeşilay Cemiyeti" logosu yer alıyor. Logoda beyaz kare içerisinde yeşil hilal, yanında beyaz dikdörtgen içerisinde koyu yeşil renkte "Türkiye Yeşilay Cemiyeti" yazıyor.

BAŞKANIN MESAJI

Yeşilay olarak bir asrı aşan uzun yolculuğumuzun temel gayesi; insanımızın ve tüm insanlığın iyi ve sağlıklı olabilmesi ve yarınlara umutla erişebilmesidir.

Zor şartlar altında, bir grup aydın tarafından 103 yıl önce kurulan Yeşilay’ımız  bugün Türkiye’mizin her köşesine ve 95 ülkeye yayılmış durumda. Bu yolu bize açanları, bizimle birlikte bu yolda yürüyenleri, bize omuz veren herkesi saygı ve 
minnetle anıyoruz. Binlerce gönüllümüz, profesyonel gönüllülerimiz ve şubelerimizle ilk günkü heyecanımızla; önleme, farkındalık oluşturma ve müdahale çalışmalarımızı var gücümüzle yürütüyoruz.

Kurumumuzun bilgeliği, yolumuzda bize her zaman ışık tutuyor. Bu ruhla 2023-2025 Stratejik Planı’nı, Yeşilay’ımızın yeni asrını inşa ettiğimiz vurgusu ile oluşturduk. Hedefimizin tam merkezine koyduğumuz misyon ve vizyonumuzla; Yeşilay’ın ikinci yüzyılında da insanlarımızın kalbîne dokunmak ve onların kıymetli hayatlarında güzel bir iz bırakabilmek bizler için çok değerli.

2023-2025 Stratejik Plan çalışması ile başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada bağımlılıklarla mücadelede Yeşilay’ın önemli rolünü bir kez daha ortaya koyduk. Bu planın Yeşilay’ın faaliyetlerinde yol gösterici bir kılavuz olmasını temenni ediyorum. Çalışmanın hazırlanmasında emeği geçen değerli yönetim kurulu üyelerimize, profesyonel gönüllülerimize ve paydaşlarımıza teşekkür ederim.

DOKÜMANLAR

TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ 2023 / 2025 STRATEJİK PLANI

TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ 2020 / 2022 STRATEJİK PLANI

TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ 2017 / 2019 STRATEJİK PLANI

TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ 2014 / 2016 STRATEJİK PLANI