Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi

STRATEJİK PLAN

STRATEJİK PLAN

BAŞKANIN MESAJI

100 yıl önce başlayan mücadelemizde bir asrı geride bırakmanın heyecanını yaşıyoruz. Bir asır önce değerli bilim insanları tarafından vizyoner bir öngörüyle atılan tohumla yeşeren fidan, bugün dünyanın dört bir yanına umut olan asırlık bir çınara dönüştü. Kurulduğu ilk günden bu yana her zaman insan sağlığını ve onurunu düşünerek toplumu bağımlılıkların zararlarından korumak amacıyla çalışan Yeşilay’ımızın 100 yıllık kıymetli emanetine sahip çıkmak için büyük bir özveriyle çalışıyoruz.

Kuruluşumuzun 100. yılında bağımlılıklarla mücadelede ulusal ve uluslararası düzeyde öncü rol oynuyoruz. Yeşilay’ın 2020-2022 Stratejik Planı’nı "Yeni Yüzyılın Yeni Yeşilay’ı" vurgusu ile oluşturduk. 100 yıl birçok kurum için eskiliği ve hantallığı anlatırken Yeşilay için bu 100 yıl bilgeliği ve vizyonerliği ifade ediyor.

2020-2022 Stratejik Plan çalışması ile ülkemizin bağımlılıklarla mücadelesinde Yeşilay’ın önemli rolünü bir kez daha ortaya koyduk. Bu planın Yeşilay’ın faaliyetlerinde yol gösterici bir kılavuz olmasını temenni ediyorum.

Çalışmanın hazırlanmasında emeği geçen değerli Yönetim Kurulu üyelerimize, çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ederim.

DOKÜMANLAR

TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ 2020 / 2022 STRATEJİK PLANI

TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ 2017 / 2019 STRATEJİK PLANI

TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ 2014 / 2016 STRATEJİK PLANI