Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
7. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması Sonuçlandı

7. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması Sonuçlandı

Evrensel bir sorun olan bağımlılıklara karşı farkındalığın artırılması ve kamuoyunun, özellikle de gençlerin bağımlılıklara karşı bilinçlendirilmesi amacıyla Yeşilay tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması sonuçlandı.

Yarışmaya 68 ülkeden, 1130 katılımcının, 1901 karikatür başvurusu oldu.

Yarışmanın birincilik ödülünü Mohammadali Khalaji (İran), ikincilik ödülünü Emil Idzikowski (Polonya), üçüncülük ödülünü Silvano Mello (Brezilya) kazandı.

Yarışmada başarı ödülüne layık görülen kişiler; Izabela Kowalska-Wieczorek (Polonya), Musa Keklik (Türkiye) ve Sunnerberg Constantin (Belçika) oldu.

Mazhar Osman Özel Ödülü’nü ise Ömer Çam (Türkiye) almaya hak kazandı.

Yarışmada üç kişiye eş değer olarak dağıtılan 16 Yaş Altı Kategorisi’nde ödüle layık görülen kişiler; Melek Demirel (Türkiye), Çağlar Yılmaz (Türkiye) ve Zilan Tanış (Türkiye) oldu.

7. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışmamıza katılan tüm isimlere teşekkür eder, ödüle layık görülen tüm isimleri tebrik ederiz.
Detaylar için ödül sahipleriyle iletişime geçilecektir. Ayrıca bilgi almak isteyenler https://cartooncontest.yesilay.org.tr/tr sitemizi ziyaret edebilirler.

*7. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın sonuçları, ülkemizde yaşanan büyük afetten dolayı gecikmeli olarak açıklanmıştır.