Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması’nın Sonuçları 22 Şubat’ta Açıklanıyor

Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması’nın Sonuçları 22 Şubat’ta Açıklanıyor

Yeşilay’ın geleneksel hale gelen Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması’nın Kazanan İsimleri 22 Şubat Cuma Günü Açıklanacak.

Bu yıl 4.’sü düzenlenen ve ‘Uyuşturucu Madde Bağımlılığı’ ana temasıyla yapılan Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması’nın kazanan isimleri 22 Şubat Cuma günü açıklanacak. Büyük ödülün 15 bin TL olduğu yarışmada; kazanan senaryo Yeşilay tarafından filme çekilerek ödüllendirilecek.

Bağımlılık ile mücadele konusunda yaklaşık 100 yıldır çalışmalarını sürdüren Yeşilay, hayata geçirdiği projelerle bağımlılıklara karşı sanat yoluyla da dikkat çekiyor. Bu doğrultuda Yeşilay dört yıldır düzenlediği ‘Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması’ ile tütün, alkol, uyuşturucu madde ve teknoloji bağımlılıklarına yönelik bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Ünlü yönetmen Derviş Zaim, Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Azize Nilgün Canel, Yeşilay Bilim Kurulu Üyesi ve Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Şehir Üniversitesi Sinema ve TV Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nezih Erdoğan, AA Kültür Sanat Servisi Müdürü Bünyamin Yılmaz, Yeşilay Kurumsal İletişim Direktörü Şehlem Ertekin, Yeşilay Etkinlik Birimi Müdürü Özcan Çalışkan’ın yer aldığı jüri ekibi, 1500’ü aşkın başvurunun yapıldığı Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo yarışmasının kazanan isimlerini 22 Şubat Cuma günü Yeşilay web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyuracak.