Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Ülke Yeşilayları Antalya’da Bir Araya Geliyor

Ülke Yeşilayları Antalya’da Bir Araya Geliyor

Uluslararası Yeşilay Federasyonu 17-20 Aralık tarihleri arasında Antalya, Belek’te  “3. Ülke Yeşilayları Kapasite Geliştirme Programı ve 2. Genel Kurulu’nu düzenliyor.

3. Kapasite Geliştirme Programı ve 2. Genel Kurul programı boyunca; tütün, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılıkları ile ilgili seminerlerin yanı sıra, Uluslararası Yeşilay Federasyonuna (UYEF) üye ülkeleri de yerel ve bölgesel sunumlar gerçekleştirilecek.

Kapasite Geliştirme Programı kapsamında, Dünya genelinde Uluslararası Yeşilay Federasyonuna (UYEF) üye 52 ülkenin gelecek dönem vizyonlarının belirlenmesi; ülkelerinde örnek projeler gerçekleştirmesi, Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından sağlanan Uluslararası Mali Destek Programından verimli bir şekilde faydalanmaları ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin liderliğinde bir gelişim sağlamaları konuları ön planda olacak.

Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, Uluslararası Yeşilay Federasyonu Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman’ın açılış konuşması yapacağı programda, Yeşilay Genel Müdürü Sultan Işık, Yeşilay Faaliyetleri sunumunu aktarırken; Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Esra Albayrak “Endüstriyel Propogandaya Karşı Kanıta Dayalı Stratejiler” konulu sunumunu gerçekleştirecek.

Programın gerçekleşeceği dört gün boyunca; Yeşilay, bağımlılıklara karşı tecrübelerini paylaşırken; Birleşmiş Milletler (BM) , Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ), İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Uluslararası Kızıl Haç ve Kızılaylar Federasyonu(IFRC), Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve diğer önemli  Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları da bilgi ve projelerini aktaracak.

Uluslararası Yeşilay Federasyonuna (UYEF) web sitesi için tıklayınız...