Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Uyuşturucuya karşı en iyi senaryo: Adam Asmaca

Uyuşturucuya karşı en iyi senaryo: Adam Asmaca

Yeşilay'ın desteklediği Kısa Film Senaryo Yarışması sonuçlandı. "Uyuşturucu ve Farkındalık" konulu en iyi senaryoların seçildiği yarışmada birinciliği "Adam Asmaca" isimli senaryosuyla Berfin Yaşar kazandı. Projenin ilk gösterimi ve ödül töreni Yeşilay ile birlikte organize edilecek bir gala ile gerçekleştirilecek.

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından düzenlenen ve Yeşilay’ın Gençlik Mali Destek Programı kapsamında destek verdiği "İkinci Adım Yok" Kısa Film Senaryo Yarışması sonuçlandı. Bağımlılığa karşı dikkat çekmek amacıyla yapılan senaryo yarışmasında, gençlerin ve ebeveynlerin uyuşturucunun zararları hakkında farkındalık düzeylerinin artırılması amaçlanıyor.

Ülke çapından 736 senaryonun başvuru yaptığı yarışma için yapılan ön değerlendirme ve jüri süreçlerinin ardından "Adam Asmaca" isimli senaryosuyla Berfin Yaşar birinci oldu. İkinciliği  "Bir Adımla Gelen Kayıp"la Furkan Dağlı kazanırken, üçüncülük ise  "Engebe" isimli senaryosuyla Korhan Topçu’nun oldu. Böylece kazanan başvuru sahiplerinden birinci gelen 5.000 TL, ikinci 3.000 TL, üçüncü ise 1.500 TL’lik ödül almaya hak kazandı. 

Dereceye giren senaryolar SETEM tarafından profesyonel bir ekiple çekilip kurgusu tamamlandıktan sonra yine sosyal medya, televizyonlar, özel gösterimler ile hedef kitleye ulaştırılacak. Projenin ilk gösterimi ve ödül töreni, Yeşilay ile birlikte organize edilecek bir gala ile gerçekleştirilecek.