Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay Avustralya'da bağımlılıkla mücadele ediyor

Yeşilay Avustralya'da bağımlılıkla mücadele ediyor

Avustralya'da kuruluş çalışmalarını tamamlayan Yeşilay, ülkede artan bağımlılıklarla mücadele ediyor.

Yaklaşık 6 ay önce resmi prosedürleri tamamlayarak kurumsallaşan Yeşilay Avustralya, ilk tanıtım toplantısını Melbourne'da gerçekleştirdi. Tanıtım toplantısına, Yeşilay Genel Başkan Vekili Dr. Mehmet Dinç de katıldı.

Yeşilay Avustralya Başkan Yardımcısı Zeynep Sertel,  yaptığı açıklamada, Yeşilay'ın Avustralya'da dünyanın her tarafında yapılan mücadelenin bir parçası olarak "bağımlılıkla" mücadele edeceğini söyledi. Küresel bir sorun haline gelen bağımlılıkların Avustralya'daki Türk toplumunun da bir problemi olduğunu ve bu yüzden de toplum bireylerinin Yeşilay vasıtasıyla kendilerini anlayan uzmanlardan yardım alabileceklerini belirten Sertel, "O yüzden bizim farkımız budur. Avustralya'da kendilerini anlayan insanlarla konuşup, eğitim alıp bu bağımlılıkla mücadele ediyoruz." dedi.

Avustralya'da internet bağımlılığı artıyor

Avustralya'daki istatistiklere göre, internet alanındaki bağımlılığın hızla arttığını vurgulayan Sertel, "Yeşilay olarak bu alanda araştırmaya başladık ve üniversitelerle çalışıyoruz." diye konuştu.

Yeşilay Avustralya'nın amacının sadece ülkede yaşayan Türk toplumu olmadığının altını çizen Sertel sözlerini şöyle sürdürdü:  "Hedefimiz Yeşilay olarak tabii ki değişik toplumlarla çalışmak. Sadece Türkleri hedeflemiyoruz çünkü bu bağımlılık sadece Türklerin problemi değil, biz insanlık için buradayız ve her topluma açığız, çalışmalarımıza inşallah bu yönde devam edeceğiz."

İlk toplantıya Yeşilay'ın yapacağı faaliyetlere katkıda bulunmak isteyen profesyonellerin gösterdiği ilgiden memnun olduklarını belirten Sertel, "Görebiliyoruz ki herkes gerçekten büyük bir grubun parçası olmak istiyor, toplumdaki bağımlılıklara karşı savaşı beraber verebilmek için ve bu bizi çok mutlu etti." dedi.