Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay, bağımlılıkla mücadelesini tüm dünyaya anlatıyor

Yeşilay, bağımlılıkla mücadelesini tüm dünyaya anlatıyor

Yeşilay, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından Viyana'da düzenlenen "Uyuşturucu Tehdidiyle Mücadelede Arz ve Talebin Azaltılması İçin Stratejik Yaklaşımlar" konferansında dünyaya bağımlılığa karşı verdiği örnek mücadelesini anlattı.

Bağımlılıkla mücadeleye devam eden Yeşilay, AGİT'in İtalya Başkanlık dönemi tarafından, Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC), Avrupa Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (EMCDDA) ve Avrupa Birliği Komisyonu Pompidou Grubu'nun da katılımıyla "Uyuşturucu Tehdidiyle Mücadelede Arz ve Talebin Azaltılması İçin Stratejik Yaklaşımlar" konferansına "Yüzyıllık Deneyim ile Sivil Toplum Bakış Açısı" sunumuyla Türkiye adına katılım gösterdi.

16-17 Temmuz tarihlerinde Viyana'da düzenlenen ve 60'ın üzerinde ülkenin katıldığı konferansta Yeşilay Dış İlişkiler Birim Müdürü Ergin Beceren, önleme, eğitim, erken müdahale ve uyuşturucu ile mücadele için politika önerilerinin konuşulduğu bölümde Yeşilay'ın Türkiye ve Dünya genelindeki çalışmalarını anlattı. Yeşilay'ın bağımlılıklara karşı mücadelesi tüm dünya ülkeleri tarafından ilgi ve takdirle karşılandı.