Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay’dan Cumhurbaşkanlığı Personeline Eğitim

Yeşilay’dan Cumhurbaşkanlığı Personeline Eğitim

Yeşilay’ın Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim programı kapsamında her yıl ortalama 10 milyon öğrenci ve 2 milyon yetişkine ulaştığı eğitim programı kapsamında; 2 Mayıs tarihinde Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı personeline “Tütün Bağımlılığı Farkındalık Eğitimi” düzenledi.

Yeşilay Bilim Kurulu üyelerinden Dr. H. Volkan Kara’nın eğitmen olarak yer aldığı programda; sigara nedir? Sigara içer içmez ortaya çıkan etkiler, uzun süre sigara kullanımında ortaya çıkan etkiler, sigaranın tetiklediği hastalıklar, sigaranın sözde yararları, pasif içicilik( pasif etkilenim), elektronik sigaranın zararları, nargilenin zararları, sigaraya hayır diyebilmek, sigarayı bıraktıktan sonra ortaya çıkan etkiler gibi konu başlıkları hakkında sunumlar gerçekleştirilerek, tütün ürünlerinin insan hayatındaki olumsuz etkilerine dikkat çekildi.

Tütün Bağımlılığı Farkındalık Eğitimi, Yeşilay’ın Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim programı kapsamında, kamu ve özel sektör ortaklığı ile farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleşiyor.