Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay'ın "Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması" Sonuçlandı

Yeşilay'ın "Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması" Sonuçlandı

Yeşilay’ın bu yıl ‘Uyuşturucu Madde Bağımlılığı’ ana temasıyla düzenlediği, Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Bu yıl 4’ncüsü düzenlenen yarışmada büyük ödül 15 bin tl olurken, kazanan senaryo Yeşilay tarafından filme çekilerek ödüllendirilecek.

Gerçekleştirdiği projelerle kültür- sanat faaliyetlerine de destek veren Yeşilay, sinema sektörü çalışanları, iletişim fakültesi ve edebiyat fakültesi öğrencileri olmak üzere bu alana ilgi duyan herkese yarışmaya katılma imkanı sundu.

1500’ü aşkın başvurunun yapıldığı Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması’nda büyük ödül ve başarı ödüllerinin  sahipleri belli oldu. Kazanan isimler, ünlü yönetmen Derviş Zaim, Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Azize Nilgün Canel, Yeşilay Bilim Kurulu Üyesi ve Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Şehir Üniversitesi Sinema ve TV Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nezih Erdoğan, AA Kültür Sanat Servisi Müdürü Bünyamin Yılmaz, Yeşilay Kurumsal İletişim Direktörü Şehlem Ertekin, Yeşilay Etkinlik Birimi Müdürü Özcan Çalışkan’ın yer aldığı jüri ekibi tarafından belirlendi. Yarışmanın ödül töreni önümüzdeki günlerde Yeşilay Genel Merkezi’nde gerçekleşecek ödül töreni ile kazananlara takdim edilecek.

Jüri değerlendirmesi sonucu büyük ödülü kazanan isim:

Senaryo Adı Senarist 
Kestik Yener Şentürk

Başarı Ödülü Kazanan İsimler:

Senaryo Adı Senarist 
Bir Kereden Çok Şey Olur Emirhan Yılmaz
Çöpe Giden Hayaller Ayşe Kaya Hekim
Karanlığa Yürümek Ali Demir
Resmin İki Yüzü Sümeyye Karaarslan