Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay, rakı festivali düzenleyicilerini uyardı

Yeşilay, rakı festivali düzenleyicilerini uyardı

2015 Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında iki aşamalı olarak açıklanan teklif çağrısının nihai değerlendirme süreci tamamlandı.

Yeşilay, bağımlılıklar alanında çalışmalar yapan paydaşlarla daha yakın işbirliği stratejisi çerçevesinde bağımlılık riski taşıyan dezavantajlı gruplara yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, araştırma merkezleri gibi kamu kurum ve kuruluşlarıyla etkin işbirliği gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Bu kapsamda; Yeşilay faaliyetlerini takip ederek gerek destek programlarımıza başvuru yapma, gerekse çalışmalarımıza destek olma fırsatı yakalayarak bağımlılıkla mücadelemize güç katacağınızdan eminiz. Tüm proje sahiplerine yapmış oldukları başvuru ve bağımlılıkla mücadeleye katkılarından ötürü teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

2015 Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında Türkiye genelinde 193 sivil toplum kuruluşu ve üniversiteden başvuru yapılmıştır. Proje başvuruları iki aşamalı değerlendirme süreci kapsamında idari ve teknik değerlendirmenin ardından, bağımsız değerlendirme süreci ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti İcra Kurulu denetiminin yer aldığı çok aşamalı bir değerlendirme süreci içerisinde incelenmiştir.

Söz konusu değerlendirme süreci sonucunda 193 başvuru içerisinden 12 projeye destek verilmesi uygun görülmüştür.

Başvurusu Kabul Edilen Projeler Listesi İçin Tıklayınız.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA
A) Projeleri kabul listelerinde yer almayan başvuru sahiplerinin dikkatine!
Reddedilen projeler için ret gerekçeleri, 30 Kasım 2015 tarihine kadar başvuru sahiplerinin mail yoluyla talep etmeleri halinde kendilerine bildirilecektir. E-postamalidestekbgm@yesilay.org.tr

B) Projeleri kabul edilen başvuru sahiplerinin dikkatine!
Tarafınıza projenizin kabul edildiğine dair bir kabul ve sözleşme e-postası gönderilecektir. Daha sonra sözleşme imza süreci gerçekleştirilecektir. Süreçle ilgili gerekli tüm bilgiler gönderilecek e-postada yer alacaktır.