Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
2019 Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı Nihai Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

2019 Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı Nihai Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

Yeşilay'ın 2019 Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında tek aşamalı olarak açıklanan teklif çağrısının nihai değerlendirme süreci tamamlandı.

Yeşilay, bağımlılıklar alanında çalışmalar yapan paydaşlarla daha yakın işbirliği stratejisi çerçevesinde bağımlılık riski taşıyan dezavantajlı gruplara yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, araştırma merkezleri gibi kamu kurum ve kuruluşlarıyla etkin işbirliği gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda; Yeşilay faaliyetlerini takip ederek destek programlarına başvuru yapan kurum ve kuruluşlar, bağımlılıkla mücadeleye destek programına başvuru yapabiliyor.

2019 Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında Türkiye genelinden toplam 123 farklı STK ve Üniversiteden başvuru yaptı. Proje başvurularının tek aşamalı olduğu programda başvuru yöntemi sonucunda değerlendirme sürecine ilişkin idari ve teknik değerlendirme süreçlerinin ardından Türkiye Yeşilay Cemiyeti Değerleme Komisyonu tarafından değerlendirildiği çok aşamalı bir değerlendirme süreci içinde incelendi.

Bahsi geçen değerlendirme süreci sonucunda, 123 başvuru içinden 13 projeye destek verilmesi uygun bulunmuştur.

Başvurusu Kabul Edilen Projeler Listesi İçin Tıklayınız.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA

A) Projeleri Kabul Listelerinde Yer Almayan Başvuru Sahiplerinin Dikkatine!
Kabul edilmeyen projelerin kabul edilmeme gerekçelerini, 31 Ocak 2020 tarihine kadar başvuru sahiplerinin mail yoluyla talep etmeleri halinde kendilerine bildirilecektir. E-mailprojemdp@yesilay.org.tr

B) Projeleri Kabul Edilen Başvuru Sahiplerinin Dikkatine!
Tarafınıza projenizin kabul edildiğine dair bir kabul ve sözleşme e-postası gönderilecektir. Daha sonra sözleşme imza süreci gerçekleştirilecektir. Süreçle ilgili gerekli tüm bilgiler gönderilecek e-postada yer alacaktır.