Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Addicta’nın 2020 Yılı İlk Sayısı Yeni Tasarımıyla Yayımlandı

Addicta’nın 2020 Yılı İlk Sayısı Yeni Tasarımıyla Yayımlandı

Yeşilay’ın bağımlılıklarla ilgili araştırmalara yer verdiği hakemli akademik dergisi Addicta: The Turkish Journal on Addictions, 2020 yılının ilk sayısı yeni tasarımıyla yayımladı.
Yeşilay’ın 100. yılında yeni bir konsept ile tasarlanan Addicta’nın yayın dili İngilizce, makalelerin genişletişmiş özet dili ise Türkçe hazırlandı. Ayrıca derginin okuyucuları yenilen web sitesine http://addicta.com.tr/ adresinden ulaşabilecekler.
 
Derginin 2020 yılında yayımlanacak özel sayı konusu ise “kumar” olarak belirlendi. İsteyenler senembasgul@gmail.com ve marc.potenza@yale.edu adreslerine 31 Mayıs 2020 tarihine kadar “kumar” konulu çalışmalarını gönderebilecekler.
 
2014 yılında yayımlanmaya başlayan Addicta, küresel bir problem olan bağımlılığa çözümler sunmak, uluslararası ve disiplinler arası özgün bilimsel çalışmalar için bir mecra olmak, bağımlılıkla ilgili nitelikli tartışmalar üretmek ve Türkiye'de bağımlılıkla ilgili politikaların şekillenmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.
 
Addicta, 2015 yılından itibaren Emerging Sources Citation Index (ESCI), TÜBİTAK ULAKBİM Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri Tabanı, InfoBase INDEX, Academic Search Premier (EBSCO) ve Türk Psikiyatri Dizini gibi uluslararası atıf indeksleri ve ulusal indeksler tarafından taranmaktadır.
 
Derginin bu sayısında yer alan makaleler: