Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
 Adıyaman Şubesinden “Gençsen Geleceksin

Adıyaman Şubesinden “Gençsen Geleceksin

Yeşilay Adıyaman Şubesi tarafından yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından onaylanan “Gençsen Geleceksin” projesinin açılış toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. M. Talha Gönüllü, Adıyaman Gençlik ve Spor Müdürü Fikret Keleş, Adıyaman İl Sağlık Müdürü Dr. M. Emin Taş, Adıyaman İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Baz, Adıyaman İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu, Adıyaman Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kutlu, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda dernek üyeleri katıldı.

"Gençsen Geleceksin" projesi ile gençleri madde bağımlılığına iten durumlara ve bağımlılığın oluşturduğu olumsuzluklara karşı farkındalık oluşturmak, gençleri ve ailelerini bilinçlendirmeyi ve onlara sağlıklı ortamlar sunarak kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi amaçlanıyor.
Çocuk ve gençlerin herhangi bir bağımlılık türüne veya buna etki eden olumsuz arkadaş ortamına girmesini önleyecek, okul dışı zamanını daha sağlıklı ve daha etkin değerlendirebileceği, çocuk ve gençlerin sosyal uyumlarını arttıran, yaşam becerilerini geliştiren, kişiler arası sorun çözme becerisi kazanmış çocuk ve gençlerin sosyal iyilik hallerinin geliştirilebileceği, Gençsen Geleceksin Sosyal Yaşam Merkezi kuruldu. Proje kapsamında Adıyaman'da farkındalık çalışmaları, atölye çalışmaları, geziler, piknik, bocce turnuvası, gençlik konseri, tiyatro ve konferanslar düzenlendi.

Yeşilay Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel toplantıda yaptığı konuşmada, "Bir toplumun gelişmişliğindeki en önemli etken üretimdir. Etkin bir üretim potansiyeli nitelikli insan gücü ile sağlanır. Ülke olarak genç bir nüfusa sahibiz. Toplum olarak bu gençlerimize sahip çıkarak, sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için Yeşilay olarak, sizlerin de değerli katkıları ile çalışmalarımıza büyük bir hızla devam etme gayretindeyiz. İlimiz ve ülkemiz için sağlıklı bir neslin sağlıklı bir geleceği inşa edeceğinden şüphemiz yoktur.2014 yılından bu yana 9 projeyi ilimizde hayata geçirdik. Bu yıl Gençsen Geleceksin projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sadece işini yapan bir STK anlayışı ile 2014 yılından bu yana ilimizde sahada yer almaktayız. Sahanın tozu yutulmadan etkin bir mücadele olamayacağını biliyoruz" dedi.