Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Bağımlılıklarla mücadelede Yeşilay 98 yaşında!

Bağımlılıklarla mücadelede Yeşilay 98 yaşında!

98 yıldır bağımlıklarla mücadele eden Yeşilay, her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftasını vesile kılarak toplumun bağımlılık konusunda bilinç ve farkındalık düzeyini artırmayı hedefliyor. Bu yıl da Yeşilay Haftası dolayısıyla düzenleyeceği etkinliklerle bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için "Bir Nedenim Var" diyecek.

98 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden, Türkiye'nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından Yeşilay, bu yıl da Yeşilay Haftası dolayısıyla düzenleyeceği etkinliklerle bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için "Yeşilaycı olmak için bir nedenim var" diyecek.

Yeşilay'ın, kuruluşunun ikinci yüzyılına yaklaşırken bağımlılıkla mücadelede ulusal ve uluslararası düzeyde öncü rol oynama hedefine hızla ilerlediğini ifade eden Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk; "1920 yılının zorlu zamanlarında, gelecekteki tehlikeyi öngören vatanseverlerimizin bağımlılıkla mücadele etmek için kurduğu Yeşilayımız artık 98 yaşında! Bir asra yaklaşıyoruz. Dünyanın bağımlılıklar konusunda en köklü ve tek sivil toplum kuruluşuyuz. Kuruluşumuzun ikinci yüzyılına girerken bağımlılıkla mücadelede ulusal ve uluslararası düzeyde öncü rol oynayan bir Yeşilay olma hedefine hızla ilerliyoruz. 110 şubemiz, 40 ülke Yeşilayımız, binlerce gönüllümüz ile bağımlılıklara karşı yürekten, samimiyetle, profesyonelce, bilimsel metotlarla mücadele ediyoruz. Sorumluluklarımız büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Bir derdimiz var. Gençliğimizi, geleceğimizi bağımlılık gibi bir tehlikeden korumak, her çocuğu kendi evladımız bilerek, onlara bağımlılıklar dokunmadan önce dokunmayı hedef kılarak, geçmişin birikimi ve deneyimlerinden faydalanarak yolumuzu çiziyor, çalışmalarımızı toplumun en kılcal damarlarından uluslararası arenaya kadar ulaştırmak için çabalıyoruz." dedi.

Öztürk: "Yüzbinlerce gönüllümüz ile meydanlardayız"

Yeşilaycı olmak için çok önemli nedenleri olduğunu söyleyen Öztürk, "Sevdiklerimizle yaşayacağımız güzel günler var. Sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürme hayalimiz var. Bağımlılıktan korumamız gereken insanlığımız, ülkemiz var. Bu yılki Yeşilay Haftası'nda yüzbinlerce gönüllümüzle yine meydanlardayız. Yeşilay Dünyası'nı kurduğumuz meydan etkinliklerimiz, ülke sınırları dışına çıktığımız bisiklet turlarımız, çocuk aktivitelerimiz, atölyelerimiz, sergilerimiz, söyleşilerimiz ve seminerlerimizle Yeşilay Haftası'nı dolu dolu ve coşkuyla kutlayacağız. Bağımlılıklarla mücadele için "bir nedenim var" diyen tüm gönüllülerimizle yarınlara daha kararlı ve umutla bakıyoruz" dedi.

Yeşilay Haftası yurdun dört bir köşesinde etkinliklerle kutlanıyor!

İstanbul'da Kadıköy, Ankara'da Kızılay, İzmir'de Alsancak meydanları basta olmak üzere 81 ilde kurulacak etkinlik alanları ile Yeşilay, çocuk şenliklerinin, bağımlılık eğitimlerinin, oyunların, fotoğraf ve karikatür sergileri ile atölye çalışmalarının düzenlendiği hafta boyunca ziyaretçileri ile buluşacak.

"Yeşilay Dünyası" Kadıköy Meydanı'nda olacak

Türkiye'nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından Yeşilay, Yeşilay Haftası dolayısıyla düzenlediği etkinliklerde, bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için "Bir Nedenim Var!" mesajını vurguluyor. Etkinliğin İstanbul ayağında 3-5 Mart tarihleri arasında Kadıköy Meydanı'nda Yeşilay Dünyası kuruluyor. Dev bir festival alanı olarak kurulan Yeşilay Dünyası'nda cam, origami, karikatür atölyeleri, söyleşiler, sergiler, bilgilendirme stantları, Yeşil Kafe ve daha birçok eğlence ziyaretçileri bekliyor.  Türkiye genelindeki tüm etkinliklere dair bilgilere www.yesilayhaftasi.org üzerinden ulaşılabiliyor.

Ünlü isimler Yeşil Sahne'de

Yaşamları ile örnek olan, deneyimleriyle gençlere yol gösteren ünlü isimler Kadıköy Meydanı'nda Yeşilay'ın etkinlik alanı ve üniversitelerde söyleşiler gerçekleştirecek. Ayrıca Yeşilay Haftası kapsamında Yeşilay gönüllüsü ünlüler mutfağa girip Yeşilay için çok özel bir pasta hazırlıyorlar. Yeşilay Haftası kapsamında Kadıköy Meydanı'nda kurulan Yeşilay Dünyası etkinlik alanında 4 Mart 2018, Pazar günü halkın katılımı ile kesilecek.

Pedallar Yeşilay için dönüyor

Yeşilay Haftası'nın geleneği haline gelen ve ücretsiz olarak herkesin katılabileceği bisiklet turu Türkiye'de 36 il ile 4 ülkede, 4 Mart Pazar günü, saat 10.30'da eş zamanlı olarak başlayacak. Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, KKTC ve Bulgaristan'daki etkinlikte pedallar sağlıklı bir yaşam için dönecek. Turun İstanbul ayağında Tarihi Yarımada gezilecek.