Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
"Fikrini Alabilir Miyim?" proje yarışması başladı

"Fikrini Alabilir Miyim?" proje yarışması başladı

Yeşilay'ın, önleme ve farkındalık alanlarında proje fikirlerinin üretilmesini hedefleyen "Fikrini Alabilir Miyim?" proje yarışma başvuruları başladı. Lisans ve üzeri eğitimlerine devam etmekte olan 18-29 yaş arasındaki öğrencilerin başvurusuna açık olan yarışmada toplam ödül miktarı 18 bin TL.

Bağımlılıklarla mücadelenin hedefindeki grup olan gençlerin kendilerini ve akranlarını bağımlılıktan koruyacak donanıma kavuşması ve bu konuda sorumluluk üstlenmesi mücadelede başarıyı arttırıcı bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Fikrini Alabilir Miyim? proje yarışması ile Yeşilay, “sağlıklı nesiller yetiştirme” şeklinde ifade edilen kuruluş amacına ve genişleme stratejisine uygun olarak; önleme ve farkındalık alanlarında proje fikirlerinin üretilmesini hedeflemektedir.

Yarışma üniversite lisans ve üzeri eğitimlerine devam etmekte olan 18-29 yaş arasındaki öğrencilerin başvurusuna açıktır. Yarışmaya katılacak projelerin, öğrencilerin sosyal koşullarını dikkate alarak; zamanlarını en çok geçirdikleri, okul, yurt, kütüphane, kafeterya vb. sosyal alanlarda gerçekleştirilecek nitelikte olması beklenmektedir. Aynı zamanda projelerin bağımlılıklar ile ilgili farkındalık oluşturmayı, bağımlılıkları önlemeyi ve/veya bağımlı bireyleri tedavi ve rehabilitasyona yönlendirmeyi amaçlayan projeler olması beklenmektedir.

Fikrini Alabilir Miyim? Proje Yarışması toplam ödül tutarı 18 bin TL’dir.

Yarışma çerçevesinde başarılı bulunan proje fikirleri aşağıda belirtildiği gibi ödüllendirilecektir;
3 Adet Şükela Fikir - 3.000 TL
3 Adet Pekala Fikir 2.000 TL
3 Adet Ne Ala Fikir 1.000 TL ile ödüllendirilecektir.

Başvuru Şekli ve Yapılacak İşlemler

Aşağıda bulunan proje başvuru formu ile birlikte projeye özgü taahhütname belgesinin de ıslak imzalı olarak gönderilmesi gerekmektedir. Ekip başvurularında tüm ekip üyelerinin ad, soyad, kimlik numarası, tarih ve ıslak imza atması gerekmektedir. Ayrıca başvuru belgeleri ile birlikte her bir ekip üyesi için  ilgili makam tarafından onaylı öğrenci belgesi de(e-devlet üzerinden temin edilebilir) taratılıp fikrinialabilirmiyim@yesilay.org.tr adresine son başvuru tarihi öncesinde gönderilmelidir. Fikrini Alabilir Miyim? Proje Yarışmasına projelerin nihai başvuruları için son tarih 7 Aralık 2018 saat 17.00 olarak belirlenmiştir.