Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Genç Yeşilay, Teknoloji ve Obeziteyi konuştu

Genç Yeşilay, Teknoloji ve Obeziteyi konuştu

Marmara Üniversitesi ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü öğrencileri teknoloji ve obezitenin konuşulduğu BAŞAK (Bağımlılıkla Savaşında Akran Eğitimi Okulu) konferansını düzenledi.

Marmara Üniversitesi'nde günümüzün en büyük sorunlarından biri olan teknolojinin kötüye kullanımı ve obezite gençler tarafından ele alındı. BAŞAK (Bağımlılıkla Savaşında Akran Eğitimi Okulu) adını verdikleri projeyle bu konuları ele alan Genç Yeşilay Kulübü öğrencileri uzman isimler eşliğinde katılımcıları bilgilendirdi. Öğrencilerin kendi eğitim alanlarını da birleştirerek teknoloji, yanlış kullanımı, zararları ve teknolojinin nasıl kullanılması gerektiği, obezite, sağlıklı beslenme ve Türkiye genç nüfusunun durumu hakkında yapılan sunumlar dikkat çekti.

Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Yerleşkesi'nde yapılan Başak konferansına 23 üniversiteden 356 genç katıldı. Katılımcıların isteği üzerine farklı şehirlerde de tanıtılacak olan BAŞAK projesi, kasım ayında Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.