Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Okullara “Benim Kulübüm Yeşilay” geliyor

Okullara “Benim Kulübüm Yeşilay” geliyor

Yeşilay, İstanbul’daki ortaokullarda Yeşilay kulüpleri kurmak, var olanları da canlandırmak amacıyla 80 genç gönüllüsüyle birlikte Benim Kulübüm Yeşilay projesine start verdi. 25 ilçe 25 ortaokulda yapılacak Benim Kulübüm Yeşilay etkinlikleri bağımlılığa karşı öğrencileri yaş gruplarına uygun olarak bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Yeşilay, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte İstanbul’daki ortaokullarda Yeşilay kulüplerini kurmak, var olanları da canlandırmak amacıyla Benim Kulübüm Yeşilay projesine start verdi. 80 Genç Yeşilaycı gönüllüsünün ve ilgili ilçe Yeşilay Şubesinin 25 ilçede 25 ortaokulda yapacağı Benim Kulübüm Yeşilay etkinlikleri bağımlılığa karşı öğrencileri yaş gruplarına uygun olarak bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Proje kapsamında; ortaokul öğrencilerine yönelik olarak bağımlılık hakkında eğitim verilmesi, Yeşilay kulübü kurmaları için gerekli bilgilerin verilerek yardımcı olunması, ekip çalışmasıyla afiş, resim yapılmasının sağlanması ve 80 parçalık büyük boy puzzle ile çocukların grup halinde puzzle tamamlamalarını sağlanması yer alıyor. Bu projeyle İstanbul genelinde 2500 öğrenciyle birebir temas kurularak, Yeşilay bilincinin oluşturulması amaçlanıyor.