Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması başvuruları başladı!

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması başvuruları başladı!

Yeşilay ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri birlikteliğinde yapılacak olan "Sağlıklı Nesil Sağlık Gelecek" yarışmasının başvuruları başladı.

Yeşilay ve belirlenmiş olan 24 ildeki İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ortaklaşa düzenleyeceği "Sağlıklı Nesil Sağlık Gelecek" yarışmasının ana konusu Bağımlılık. Türkiye’deki ilkokul, ortaokul ve liselerde yapılacak olan yarışma eserleri sigara, alkol, uyuşturucu madde ve kumar bağımlılığının zararlarını anlatacak. Afiş, resim, kompozisyon, şiir, kısa video ve karikatür kategorilerinde eserlerin oluşturulacağı yarışmanın başvuru ve eserlerin teslim için son tarihi 23 Mart 2016. Yarışmaya katılacak öğrencilerin eserlerini öğrenim gördükleri okul müdürlüğüne teslim edeceği yarışmanın ödül töreni ise Yeşilay ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri birlikteliğinde gerçekleşecek.

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Katılım Sağlayabilecek İl Listesi:
Adıyaman Denizli İzmir Şanlıurfa
Afyonkarahisar Düzce Kırklareli Şırnak
Ankara Eskişehir Kütahya Van
Balıkesir Gebze Mardin Yozgat
Bingöl Gaziantep Ordu  
Bitlis Iğdır Sakarya  
Bursa İstanbul Sivas  

Aşağıda belirtilen şartname İstanbul için geçerlidir. Diğer iller yarışma kategorileri ve gerekli bilgileri bulundukları şehrin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Yeşilay şubelerinden temin edebilecektir.

"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışma şartnamesi için tıklayınız…