Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
“Teknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet” projesinin lansmanı yapıldı

“Teknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet” projesinin lansmanı yapıldı

Yeşilay'ın 2016 Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında desteklediği "Teknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet" projesinin açılış lansmanı Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Yeşilay'ın desteği, Ordu Genç İnovatif Girişimciler Derneği'nin sahipliğinde gerçekleşen lansmana, proje ortakları Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Altınordu Halk Eğitim Merkezi, Anadolu Kültür Sanat ve Spor Kulübü, Rusumat 4 Gençlik ve Spor Kulübü yetkilileri yanı sıra Yeşilay Ordu Şube Başkanı Cengiz Keskin, Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Gençler kodlamayı öğreniyor

"Teknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet" projesi teknoloji bağımlılığıyla mücadele alanında bağımlılığı önleme, kamu ve sivil toplum destekli, akademik ve sosyal temelli iyi uygulama örneği oluşturmayı amaçlıyor. Proje kapsamında; hedef kitleye yönelik verilecek olan mobil programlama ve robotik kodlama eğitimleriyle gençlerin teknolojiyi yazmaları ve yönetmeleri sağlanacak. Yanı sıra geliştirecekleri mobil uygulama ve robotik tasarımları sergileyerek kendilerini başarılı hissetmeleri ve toplumda teknoloji bağımlılığı farkındalığı oluşturmaları sağlanacak. Proje ile gençlere yönelik oryantiring, izcilik ve müzik eğitimleriyle sosyalleşmeleri sağlanacak, Ordu sahilinde oryantiring turnuvası düzenlenecek.