Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Türkiye’nin iki kardeş Hilali, Dünyamız İnsan projesi için bir araya geldi

Türkiye’nin iki kardeş Hilali, Dünyamız İnsan projesi için bir araya geldi

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Yeşilay ve Kızılay, Dünyamız İnsan programı kapsamında Yeşilay Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın başkanlığında bir araya gelen iki kurum, Yeşilay ve Kızılay’ın “Dünyamız İnsan” sloganı ile hayata geçirdiği projeleri konuştu.

Geçtiğimiz yıllarda iki kurum arasında yapılan protokolle, hayata geçirilen Dünyamız İnsan programıyla iki kurum arasında bağımlılıklarla mücadelede iki kurumun ortak çalışmalar sürdürmesi ve gençler için daha iyi imkânlar oluşturacak yeni projelerin hayata geçirilmesi görüşüldü.

Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşu olan Yeşilay ve Kızılay, her iki kurumun faaliyetlerini yürütmek için ihtiyaç duyulan imkân ve kaynakların paylaşımında işbirliği içerisinde olması ve “Dünyamız İnsan” ana temasıyla birçok etkinlik ve projenin sürdürülmesi maddeleri yer alıyor.

2019 proje ve çalışmalarının görüşüldüğü toplantının sonunda, Prof. Dr. Mücahit Öztürk, Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık’a Yeşilay Danışmanlık Merkezi danışanları tarafından yapılan ebru tablosunu takdim etti.