Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Uyuşturucuyla mücadele için halk sokağa iniyor

Uyuşturucuyla mücadele için halk sokağa iniyor

Uyuşturucu kullanımının gün geçtikçe arttığı günümüzde, toplum içinde risk giderek artıyor. 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü’nde farkındalık oluşturmak, gençleri bilgilendirmek ve bu konudaki duyarlılığı artırmak için halk meydanlarda "Uyuşturucuya Hayır" diyerek Yeşilay’la el ele veriyor. Dev bir yürüyüş ve Genç Yeşilaycıların eylemlerinin gerçekleştirileceği 26 Haziran Cuma günü bağımlılıklarla mücadele ve farkındalık kitlesel boyuta ulaşacak.

Birleşmiş Milletler (BM), 1987 yılında uyuşturucu bağımlılığı ve kaçakçılığına dikkat çekmek amacıyla 26 Haziran'ı "Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü" ilan etti. Her yıl, 26 Haziran gününde ülkeler uyuşturucu bağımlılığına karşı farkındalık uyandırmak için çeşitli eylemler düzenliyor. Bağımlılıkla mücadelede öncü kuruluşYeşilay da 26 Haziran Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Gününde dev bir yürüyüş gerçekleştirerek kamuoyunun dikkatini uyuşturucu madde sorununa çekecek.

Halk "uyuşturucuya dur!" diyecek!
İstanbul Valiliği, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü işbirliğiyle yapılacak olan yürüyüş 11.00'da Şişli Camii önünden başlayıp Mecidiyeköy Cevahir AVM önünde sona erecek. Yapılacak basın açıklaması sonrası Genç Yeşilaycılar stant faaliyetiyle halkı uyuşturucu bağımlılığına karşı bilgilendirmenin yanı sıra trafikte uyuşturucu bağımlılığına karşı sürücülere uyarı mesajları vererek, bu güne özel çıkarılmış 26 Haziran gazetesini vatandaşlara hediye edecek. Yeşilay aynı zamanda sosyal medyada bilgilendirmek ve farkındalık kazandırmak amacıyla #UyuşturucuDUR etiketiyle de bu önemli sorunun konuşulmasını sağlayacak.

İskelelerde ve vapurlarda eylem zilleri çalıyor!
Uyuşturucuyla mücadele gününde dikkatleri çekmeyi ve farkındalığı artırmayı amaçlayan Yeşilay, 25 Haziran Perşembe günü (bugün) Beşiktaş-Kadıköy iskelelerinde "Vapur Sefası Eylemi" yapacak. Genç Yeşilaycıların gerçekleştireceği etkinlikte gençler yolcuları bağımlılıkla mücadele konusunda bilgilendirerek 26 Haziran Gazetesini dağıtacak. Vapur ve iskelelere çalar saatler yerleştiren gönüllüler duyarlılığı arttırmak için belirlenen dakikalarda saatlerin zillerini aynı anda çalarak "Uyuşturucuya DUR de!" diyecekler.