Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
YEDAM, Bağımlılıkta Temel Teorik Eğitim Programı düzenliyor

YEDAM, Bağımlılıkta Temel Teorik Eğitim Programı düzenliyor

Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), hizmet modelini yaygınlaştırma ve bu alanda çalışacak psikolog, rehberlik-psikolojik danışman ve sosyal hizmet uzmanlarının bilgi kapasitelerini arttırmak amacıyla YEDAM 1. Basamak Temel Teorik Bağımlılık Eğitimi veriyor.

Kuruluşundan bu yana alkol ve madde bağımlılığında önleme faaliyetleri yürüten Yeşilay, artık rehabilitasyon aşamasında da süreçte rol alıyor. Yeşilay’ın son yıllardaki en büyük atılımlarından biri olan YEDAM ile alkol ve madde bağımlılarına, ailelerine ve risk altındaki gençlere psikolojik danışmanlık ve sosyal destek hizmeti verilmeye başlandı. Danışma Hattı ile Türkiye’nin dört bir yanından danışanlara psikologlar aracılığıyla hizmet veren YEDAM, uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanı kadrosuyla kısa sürede ilk olarak İstanbul’da açılacak olan YEDAM merkeziyle hayata geçecek.

Eğitimler başlıyor!
YEDAM hizmet modelinin ülke genelinde yaygınlaştırma ve bu alanda çalışacak elemanların yetiştirilmesi amacıyla bağımlılıkta temel bağımlılık eğitimleri veriyor. YEDAM Birinci Basamak Bağımlılıkta Temel Teorik Eğitim Programında katılımcılara ana hatlarıyla bağımlılık, alkol ve madde kullanım bozuklukları, bağımlılıkta yasal süreçler, tedavi yöntemleri ve sosyal destek mekanizmaları üzerine eğitim verilecek. Bu alandaki profesyonel akademisyenlerin vereceği bu eğitim programı 3 gün sürecek. YEDAM Bağımlılık alanındaki insan kaynağı ihtiyacını giderme ve en güncel ve bilimsel bilgilerle donanmış uzmanların yetişmesini amaçlayan eğitim programının sonunda katılım belgesi veriyor.

Eğitim Tarihi: 13-14-15 Ocak 2016
Eğitim Süresi: 3 gün (18 Saat)
Yer: Yeşilay Genel Merkezi / Sepetçiler Kasrı
Eğitim Ücreti: 250 TL

EĞİTİM İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ: 11 Ocak 2016

YEDAM 1. BASAMAK BAĞIMLILIKTA TEMEL TEORİK EĞİTİM PROGRAMI BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.


Dokümanlar

YEDAM 1. BASAMAK BAĞIMLILIKTA TEMEL TEORİK EĞİTİM PROGRAMI

pdf
İNDİR